НАЧАЛО Биткойн

САЩ стана лидер в добива на Биткойн

14.10.2021 21:30 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
САЩ стана лидер в добива на Биткойн

Съединените щати изпревариха Китай що се отнася до копаенето на криптовалути, показват данни, публикувани в сряда от британския Център за алтернативни финанси към Кеймбридж.

Цифрите демонстрират въздействието на репресиите върху търговията с Биткойн и добива на актива, започнати от Държавния съвет на Китай в края на май, което опустоши индустрията и накара миньорите да закрият бизнесите си или да се преместят в чужбина.

Делът на Китай от общата хешираща мощност бе спаднал до нула до юли от 44% през май (и от 75% през 2019 г.), показват данните.

Производителите на криптодобивни платформи пренасочват вниманието си към Северна Америка и Централна Азия, а по-големите китайски миньори също предприемат действия, въпреки че този процес е изпълнен с логистични трудности.

В резултат на това сега САЩ представляват най-големия дял на добива, около 35.4% от световния хашрейт към края на август, следван от Казахстан и Русия, показват данните.

Биткойн се създава или „добива“ от мощни компютри, обикновено в центрове за данни в различни части на света, които се състезават за решаване на сложни математически пъзели в процес, при който се използва значително количество ток.

Ниските разходи за енергия на Русия и хладният климат позволиха на някои компании, използващи излишък от електроенергия, да се възползват от повишаването на цените на Биткойн (BTC) по-рано тази година, но нарастват опасенията за незаконния добив.

В писмо до правителството в Москва в края на септември Игор Кобзев, управител на руския регион Иркутск, посочи „лавинообразен растеж“ на енергийните тарифи, обвинявайки нелегалния добив на криптовалути.

(Ситуацията) се влошава допълнително от забраната за добив, наложена от китайските власти и преместването на значително количество оборудване в района на Иркутск“, се казва в писмото на Кобзев, според доклад на всекидневник „Ведомости“ в сряда.

Властите на други места са по-толерантни или дори приветстват Биткойн добива, докато китайските власти обявиха още по-строги правила за копаене и търговия с BTC миналия месец. 

Нашият настоящ фокус е ускоряване на изграждането на съвместими криптодобивни ферми в Северна Америка и Европа“, каза представител на производителя на майнинг платформи Ebang International Holdings.

ПРОЧЕТИ ОЩЕАржентина ще строи мегаферма за криптовалути

Като ветеран, станал свидетел на раждането на индустрията в Китай, чувствам, че ситуацията днес е плачевна“, заяви Мао Шиханг, основател на F2Pool, някога най-големият пул за добив на Биткойн в света, и съосновател на Cobo, компания за управление и попечителство на крипто активи със седалище в Сингапур. 

Китай губи своя дял от изчислителна мощ … центърът на тежестта на индустрията се измества към САЩ“, добави той, говорейки преди публикуването на данните от Кеймбридж.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Партньорството между Cardano и Биткойн Кеш е възможно според Чарлс Хоскинсън

Чарлз Хоскинсън, създателят на Cardano (ADA), наскоро проучи интереса към потенциално сътрудничество с Биткойн Кеш (BCH).

05.05.2024 13:01 2 мин. четене

БРИКС: Иран и ОАЕ с важни икономически споразумения

Според съобщения от информационната агенция Mehr, Обединените арабски емирства (ОАЕ) са вторият по големина търговски партньор на Иран.

05.05.2024 12:00 2 мин. четене

Да държиш Биткойн е като да закопаеш златото си в земята – Нуриел Рубини

Известният икономист Нуриел Рубини отново изрази силни критики към Биткойн (BTC), хвърляйки съмнение върху неговата децентрализация, сигурност и мащабируемост.

05.05.2024 11:00 2 мин. четене

Колапсът на американската икономика може да е неизбежен

На фона на нарастващите опасения относно състоянието на икономиката на Съединените щати, изследователска платформа Game of Trade издаде предупреждение за потенциални тежки последици въз основа на конкретни показатели.

05.05.2024 10:00 3 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.