Китайската народна банка публикува нов документ, в който се описва как се затягат мерките срещу търговията с криптовалути.
Китайската централна банка заяви в съобщение в петък, че всички услуги, които ви позволяват да обменяте фиатни валути и крипто активи или между самите крипто активи, сега се третират като незаконни дейности.
Тези разпоредби ще се насочат към извънборсови услуги, които все още са налични в Huobi, OKEx и Binance, които позволяват на китайските потребители да обменят фиат юана си в крипто активи, за да участват в дейности за търговия с крипто.
Освен това в известието се посочва, че предлагането на услуги за търговия с крипто деривати също е незаконен бизнес в Китай, дори за чуждестранни борси, които правят услугата достъпна за китайските жители.
Остава да се види обаче дали Huobi, OKEx и Binance ще прекратят своите извънборсови услуги.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Cardano ще направи голямо обявление този уикенд
PBoC заяви, че лица, които живеят в Китай, но работят за чуждестранни крипто борси за предоставянето на търговия с крипто в Китай също са предмет на съдебно преследване.
Цената на Биткойн е спаднала с над $2,000, след като изявлението на PBoC стана публично достояние. Това следва съобщението за репресиите му през май тази година, при което последваха голямо изтичане на Биткойн миньори от региона.
Междувременно Националната комисия за развитие и реформация, централната агенция за макроикономическото планиране в Китай, издаде този месец отделен документ, който прави борбата с криптодобива част от годишните ключови показатели за ефективността на провинциите.
Това е ход, който има за цел да превърне борбата с добива в системно и продължително усилие.
КОРЕКЦИЯ: Изглежда забраната е валидна от 2017-та, като има малко допълнение за хора в Китай, които помагат на компании извън държавата да извършват крипто търговия. Съобщението е било публикувано на 15-ти септември, което кара целият спад да изглежда на координиран FUD (страх, несигурност и съмнение) със съдействието на големи медии като Bloomberg.
Русия затяга контрола върху регулирането на криптовалутите, като Върховният съд се готви да класифицира дигиталните активи като собственост при наказателни дела.
Европейският съюз даде одобрение на 10 компании, което им позволява да емитират стабилни монети в съответствие с новата рамка за пазарите на крипто активи (MiCA).
Сривът на аржентинския токен Libra разпали отново дебатите за необходимостта от по-силна регулаторна рамка за меме монетите.
Високопоставен служител от Федералния резерв на САЩ настоява за ново законодателство, което да позволи на традиционните финансови институции да емитират стабилни монети, обезпечени с американски долар.