Въпреки неотдавнашните предизвикателства на крипто пазара, много блокчейн и криптовалутни компании и техните екипи показаха устойчивост и отдаденост на напредъка и развитието.
Според неотдавнашна информация от платформата за крипто анализ Santiment от 20 юни, Kusama (KSM), Polkadot (DOT) и Cardano (ADA) се очертават като трите най-добри проекта по отношение на активността на разработката в GitHub през последните 30 дни.
Използваните показатели включват различни събития в GitHub, като например пускане на код, взаимодействия с проблеми, взаимодействия с искания за изтегляне, редакции в уикито на GitHub, коментари на ангажименти и брой на хранилищата с отворени ресурси.
По отношение на тези дейности Kusama и Polkadot си поделят първата позиция със средно 544.93 събития през последния месец, следвани плътно от Cardano с 486.9 събития.
Status (SNT) се нарежда на следващо място с 347.5 събития, следван от Hedera (HBAR) с 344.53 и Chainlink (LINK) с 340.4, като по този начин влиза в първата шестица на най-развитите активи.
Освен това Cosmos (ATOM) си осигури седмото място с резултат за развитие от 322.33, а Internet Computer (ICP) следва на осмо място с 303 събития.
Decentraland (MANA) и Етериум (ETH) заемат съответно девета и десета позиция с 288 събития и резултат от 246.57, както е посочено в таблицата.
Попадането сред първите 10 криптовалути по активност на разработката в GitHub показва постоянния ангажимент на техните екипи за напредък. По-специално Cardano бе възхвалена от своя основател Чарлз Хоскинсън като примерен модел на децентрализация и катализатор за други активи, към които да се стремят.
По време на неотдавнашната среща на върха на ООН за климата Обединените арабски емирства (ОАЕ), като новоприет член на БРИКС, поеха значителен ангажимент от $5 милиарда за укрепване на икономическото партньорство.
През последните няколко години Binance значително увеличи инвестициите си в лобиране, като през 2023 г. разходите за Binance и Binance.US надхвърлиха $1 милион.
Очаква се през следващото десетилетие Съединените щати да поддържат санкциите срещу Москва, за да намалят значително енергийните приходи на Русия.
След заседанието на Федералния комитет по операциите на открития пазар (FOMC) очакванията за лихвените проценти се промениха.