Polkadot цена в USD: |
---|
$4.429 |
Polkadot цена в USD: |
---|
$4.429 |
Polkadot е протокол, който свързва блокчейн веригите и позволява изпращането на стойност и данни в несъвместими досега мрежи (например Биткойн и Етериум). Той също така е проектиран да бъде бърз и мащабируем. Криптовалутата на мрежата, DOT, се използва за стейкинг и управление.
Polkadot е замислен като подобрена версия на Етериум. Стартирал през май 2020 г., Polkadot е дело на съоснователя на Етериум (ETH) Гавин Ууд. Понастоящем платформата се управлява от Web3 Foundation (W3F) и се разработва от Parity Technologies – и двете съосновани от Ууд.
Екипът на Polkadot вярва, че дизайна на мрежата ще позволи на потребителите да извършват транзакции по-частно и ефективно, като създават блокчейн, който не разкрива данните на потребителите в публичната мрежа или който по друг начин обработва по-голям брой транзакции.
Към днешна дата Polkadot е набрал около $300 милиона от инвеститори чрез две продажби на своята криптовалута DOT, което го прави един от най-финансираните блокчейн проекти в историята.
Потребителите, които искат да останат във връзка с текущото състояние на разработката на проекта, могат да следят официалната пътна карта на проекта Polkadot за актуална информация.
Мрежата Polkadot позволява създаването на три вида блокчейн.
Релейна верига (Relay Chain) – основният блокчейн на Polkadot, тази мрежа е мястото, където се финализират транзакциите. За да се постигне по-голяма скорост, релейната верига разделя добавянето на нови трансакции от действието по валидирането им. Този модел позволява на Polkadot да обработва над 1,000 транзакции в секунда, според тестовете от 2020 г.
Параверига (парачейн) – персонализирани блокчейн вериги, които използват изчислителните ресурси на релейната верига, за да потвърдят, че трансакциите са точни.
Мостове – Мостовете позволяват на мрежата Polkadot да взаимодейства с други блокчейни. В момента се работи по изграждането на мостове с мрежи като EOS, Cosmos, Етериум и Биткойн, което ще позволи обмен на токени без централизирана борса.
За да поддържа мрежата си в съответствие със състоянието на системата, релейната верига на Polkadot използва вариант на консенсус за доказателство за залог (PoS), наречен номинирано доказателство за залог (NPoS).
Тази система позволява на всеки, който стейква (залага) DOT, заключвайки криптовалутата в специален договор, да изпълнява една или повече от следните роли, необходими за нейното функциониране:
Три типа потребители на Polkadot могат да влияят върху развитието на софтуера. Те включват:
Framework-a на Polkadot включва много мощен инструмент, наречен Substrate, който значително улеснява изграждането на блокчейн от нулата. Той е създаден, за да помогне на екипите да изградят конкретен блокчейн, който искат, и разполага с точките за връзка на протокола, които се прикрепят към функциите на релейната верига.
Това има две ключови предимства: позволява на екипите да се съсредоточат по-малко върху изграждането на основната инфраструктура за поредния блокчейн проект и им позволява да съсредоточат енергията си върху добавената стойност на техния проект.
То също така дава достъп до света на блокчейн за екипи със страхотни идеи, но без необходимия опит за изграждане на мрежа от нулата. Този вид технология с двойно захранване е мощна и вече е посочена като основна причина разработчиците да избират Polkadot за своите проекти.
Съществуват множество борси за криптовалути и обмени, които варират от лесни за използване системи до сложни информационни табла за напреднали търговци.
Тъй като DOT е толкова популярен, на повечето борси за криптовалути ще можете да закупите токена, но е препоръчително да се придържате към няколко от по-популярните борси като Binance, Kraken, Coinbase и др. Различните платформи се предлагат с различни такси, мерки за сигурност и могат да включват други функции, така че е добре да направите проучване, преди да се регистрирате.
Започнете с регистрация на профила, която е напълно безплатна на гореспоменатите платформи. За допълнителна сигурност се активира и 2FA – двуфакторна автентификация. По този начин, вие с вашето устройство сте единствените, които може да дадете достъп до акаунта.
След това се преминава през KYC процес, който представлява предоставяне на лична информация – данни от лична карта / паспорт / шофьорска книжка, доказателство за адрес (напр. банково извлечение или сметка за комунални услуги).
След приключването на тези стъпки, вие сте готови да купувате, продавате и търгувате Polkadot (DOT), както и да се възползвате от различни услуги като стейкинг.
След като акаунтът ви е регистриран и потвърден е нужно да вкарате средства в сметката, за да можете да започнете да се възползвате от услугите покупка и търговия на платформата.
Основните варианти за депозит са:
На Binance, най-голямата борса за криптовалути в света, депозитите са абсолютно безплатни.
Таксите за теглене от платформата са както следва:
Ако сте се насочили към директно захранване на сметката, в зависимост коя фиатна валута използвате, таксите за депозит са:
Създателят на блокчейна за оперативна съвместимост Polkadot (DOT), Гавин Ууд, изтъкна критичен случай на употреба, необходим за масовото приемане на технологията.
Polkadot (DOT), известна с иновативната си архитектура на многоверижен протокол, демонстрира значителен растеж и устойчивост на фона на нестабилния пазар на криптовалути.
Добре познат крипто анализатор коментира бъдещата траектория на популярен алткойн, който може да има значителен потенциал за растеж.
С наближаването на април инвеститори и ентусиасти с нетърпение наблюдават Polkadot (DOT), за да преценят дали ще успее да премине прага от $10 и какви перспективи предстои да разкрие това обещаващо начинание.