Въпреки неотдавнашните предизвикателства на крипто пазара, много блокчейн и криптовалутни компании и техните екипи показаха устойчивост и отдаденост на напредъка и развитието.
Според неотдавнашна информация от платформата за крипто анализ Santiment от 20 юни, Kusama (KSM), Polkadot (DOT) и Cardano (ADA) се очертават като трите най-добри проекта по отношение на активността на разработката в GitHub през последните 30 дни.
Използваните показатели включват различни събития в GitHub, като например пускане на код, взаимодействия с проблеми, взаимодействия с искания за изтегляне, редакции в уикито на GitHub, коментари на ангажименти и брой на хранилищата с отворени ресурси.
По отношение на тези дейности Kusama и Polkadot си поделят първата позиция със средно 544.93 събития през последния месец, следвани плътно от Cardano с 486.9 събития.
Status (SNT) се нарежда на следващо място с 347.5 събития, следван от Hedera (HBAR) с 344.53 и Chainlink (LINK) с 340.4, като по този начин влиза в първата шестица на най-развитите активи.
Освен това Cosmos (ATOM) си осигури седмото място с резултат за развитие от 322.33, а Internet Computer (ICP) следва на осмо място с 303 събития.
Decentraland (MANA) и Етериум (ETH) заемат съответно девета и десета позиция с 288 събития и резултат от 246.57, както е посочено в таблицата.
Попадането сред първите 10 криптовалути по активност на разработката в GitHub показва постоянния ангажимент на техните екипи за напредък. По-специално Cardano бе възхвалена от своя основател Чарлз Хоскинсън като примерен модел на децентрализация и катализатор за други активи, към които да се стремят.
Анонимен крипто трейдър с псевдоним Джеймс Уин шокира трейдинг общността с невероятни печалби на Hyperliquid, децентрализирана борса, която набира популярност сред играчите с висока степен на риск.
Във Вашингтон се заражда нова полемика, след като няколко сенатори от Демократическата партия поискаха разследване на предполагаемите връзки на президента Доналд Тръмп с крипто гиганта Binance.
В сектора на изкуствения интелект набира скорост, след като се появиха информации, че администрацията на Тръмп планира да отмени строгите правила за износ на чипове, въведени от президента Байдън.
Въпреки че участва в неотдавнашната среща на БРИКС в Бразилия и е включена в списъка на членовете на групата на нейния уебсайт, Саудитска Арабия според информациите отлага официалното си присъединяване към икономическия алианс.