Испанският регулатор на ценни книжа, Националната комисия за ценни книжа (CNMV) заедно с основния оператор на фондовия пазар BME и банките Santander, BBVA, BNP Paribas, CaixaBank, Commerzbank и Société Générale успешно завършиха Proof-of-Concept на това, което наркоха Fast Track Listing. Системата е създадена, за да регистрира издаването на варанти в рамките на 48 часа, процес, който обикновено отнема повече от седмица, според изявлението, публикувано и днес.
Варантите се дефинират като деривати, които дават право да се продава ценна книга на определена цена преди датата на изтичане на срока на валидност.
CNMV отбелязва, че ще продължи да проучва блокчейн технологията за национални и международни емитенти на варанти.
Докато банките по целия свят изследват блокчейн, не всички банки са готови да приемат технологията. Миналата седмица главният изпълнителен директор на BBVA заяви, че блокчейн технологията е „незряла“ и е изправена пред големи предизвикателства. Някои банки обаче вече активно осиновяват технологията – през април Сантандер пусна своята платежна мрежа, използваща Ripple ( XRP ) за потребители на дребно.
Рисковите активи реагираха положително на новините, че индексът на потребителските цени (CPI) за юли излезе по-благоприятен от очакваното.
Нов доклад на Ripple, в който се разглежда какъв процент от финансовите институции се интересуват от използването на блокчейн за плащания, показва, че повече от три четвърти от тях планират да използват криптовалути до 2025 г.
Според неотдавнашен доклад на Bloomberg основателят на Huobi Леон Ли в момента води преговори с няколко инвеститори за продажба на по-голямата част от дела си в крипто борсата Huobi на цена от близо $1 милиард.
Окръжният съдия на САЩ постанови, че Robinhood трябва да заведе съдебно дело, в което се оплаква от манипулиране на пазара във връзка с ралито на меме акциите, което се състоя миналата година.