Испанският регулатор на ценни книжа, Националната комисия за ценни книжа (CNMV) заедно с основния оператор на фондовия пазар BME и банките Santander, BBVA, BNP Paribas, CaixaBank, Commerzbank и Société Générale успешно завършиха Proof-of-Concept на това, което наркоха Fast Track Listing. Системата е създадена, за да регистрира издаването на варанти в рамките на 48 часа, процес, който обикновено отнема повече от седмица, според изявлението, публикувано и днес.
Варантите се дефинират като деривати, които дават право да се продава ценна книга на определена цена преди датата на изтичане на срока на валидност.
CNMV отбелязва, че ще продължи да проучва блокчейн технологията за национални и международни емитенти на варанти.
Докато банките по целия свят изследват блокчейн, не всички банки са готови да приемат технологията. Миналата седмица главният изпълнителен директор на BBVA заяви, че блокчейн технологията е “незряла” и е изправена пред големи предизвикателства. Някои банки обаче вече активно осиновяват технологията – през април Сантандер пусна своята платежна мрежа, използваща Ripple ( XRP ) за потребители на дребно.
В неотдавнашно интервю за CNBC Джеф Бло, главен изпълнителен директор на Related Companies, похвали центровете за данни като трансформиращ се клас активи в областта на недвижимите имоти.
Според доклад на Kaiko от 9 септември Coinbase е отбелязала значителен спад в пазарния си дял, тъй като по-малките борси печелят позиции.
Неотдавнашно проучване на Федералния резерв свидетелства, че собствеността върху криптовалути не се е увеличила заедно с неотдавнашния пазарен подем.
В постоянно нестабилния свят на криптовалутите стабилните монети като Tether (USDT) и USD Coin (USDC) се превърнаха в жизненоважни стълбове, осигуряващи така необходимата стабилност.