НАЧАЛО Регулации

Банката на Тайланд позволява на банките да отварят дъщерни дружества за криптo

05.08.2018 4:08 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Банката на Тайланд позволява на банките да отварят дъщерни дружества за криптo

Банката на Тайланд (BoT) наскоро позволи на местните банки да създават дъщерни дружества за работа с крипто, според местният тайландски източник Blognone на 3-и август.

Според регулаторно съобщение, публикувано от BoT на 1-и август, тайландските банки вече могат да издават цифрови токени, да предоставят крипто-брокерски услуги, да извършват крипто-свързан бизнес и да инвестират в крипто чрез дъщерни дружества.

Неотдавнашното съобщение обаче отново потвърди, че на всички банки и други финансови институции все още им е забранено да се занимават пряко с криптовалути.

Въпреки че сега има банки, които имат право да създават крипто-клонове, тези клонове имат забрана да предлагат услуги, свързани с крипто, на своите клиенти и обществеността и могат да взаимодействат само с други фирми, одобрени от Комисията за ценни книжа и борси в Тайланд. Blognone пише, че на дъщерните дружества също е забранено да предлагат крипто-свързани услуги на физически лица.

Дъщерните дружества имат право да предоставят инвестиционни ресурси на клиентите си, освен ако не желаят да инвестират в цифрови активи, които имат за цел да развият “финансови иновации” или да разширят качеството на финансовите услуги. В този случай могат да използват регулаторния sandbox на BoT.

По-рано тази година BoT издаде циркулярно писмо, което забрани на банковите институции в Тайланд да инвестират и търгуват с крипто, както и да участват в установяването на крипто обмен. Централната банка на Тайланд също така изискваше от банките да не съветват физическите лица при крипто инвестиции или търговия и да забранят на клиентите да използват кредитни карти за закупуване на крипто.

През май тайландското правителство издаде регулаторна рамка, която дефинира криптовалутите като “цифрови активи и цифрови токени”, и ги поставя под регламентиране на Тайландската служба за сигурност (SEC).

В началото на юни BoT разкри, че възнамерява да предостави “нов начин за провеждане на междубанков сетълмент”, като използва цифрова валута, издадена от централната банка (CBDC). Според банката приемането на собствената си криптираща валута ще намали разходите за транзакции, както и ще намали времето за извършване на сделки и валидиране “поради необходимия по-малък процес на посредничество в сравнение с настоящите системи”.

По-рано през юли тайландското правителство прие регламенти за първоначалното предлагане на монети (ICO), като стана една от първите юрисдикции в света, които позволяват на международните организации за суровини да работят в напълно регулирана среда.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

САЩ ще гласува за два законопроекта за крипто още другата седмица

Следващата седмица Камарата на представителите на САЩ ще гласува два важни законопроекта, H.R. 5403 и H.R. 4451, които биха могли да променят регулацията на дигиталните валути и ценни книжа.

19.05.2024 11:00 1 мин. четене

Венецуела спира всички операции за копаене на крипто

Венецуелското министерство на електроенергията реши да прекъсне всички операции за копаене на криптовалута от националната електрическа мрежа (SEN), за да управлява потреблението на енергия и да осигури стабилно електроснабдяване за гражданите, според доклад на AlbertoNews от 18 май.

19.05.2024 7:30 1 мин. четене

Турция предлага нов законопроект за криптовалутите

Турция представи ново законодателно предложение за регулиране на доставчиците на услуги за криптоактиви и техните операции.

18.05.2024 12:30 2 мин. четене

Регулаторът на ценни книжа в Индия готов да надзирава крипто пазарите

Индийският регулаторен орган за ценни книжа предложи на различни надзорни органи да наблюдават търговията с криптовалути, което показва потенциална промяна към разрешаване на частни виртуални активи в страната.

17.05.2024 23:00 2 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.