НАЧАЛО Други

Bank of America разкри чудовищни загуби в размер на $131 милиарда

18.10.2023 12:00 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Bank of America разкри чудовищни загуби в размер на $131 милиарда

През третото тримесечие Bank of America (BAC.N) регистрира нереализирани загуби от ценни книжа в размер на $131.6 милиарда, което е увеличение спрямо предходното тримесечие. 

Въпреки това банката е уверена, че тези загуби няма да се превърнат в реални дългосрочни загуби. Това се случва след засиления контрол върху нереализираните загуби след забележителната разпродажба на Silicon Valley Bank през март, която доведе до значителни сътресения в индустрията.

Анализаторите смятат, че е малко вероятно Bank of America да продаде тези ценни книжа на загуба поради стабилната си ликвидност от потребителски депозити и по-високия капитал. Освен това задържането на тези ценни книжа до падежа осигурява гъвкавост при избягване на загуби от пазарна оценка. Главният финансов директор на банката Аластър Бортуик подчерта, че тези нереализирани загуби се отнасят до държавно гарантираните ценни книжа и предвиди нулеви загуби във времето.

Според информацията към момента на отчитане Bank of America е държала приблизително $603 милиарда в ценни книжа, определени като “държани до падеж“, което е леко намаление спрямо $614 милиарда през второто тримесечие. Въпреки това тези нискодоходни активи ограничават възможностите на банката да генерира по-високи печалби в сравнение с потенциално по-доходоносни инвестиционни възможности.

Според оценките на Moody’s банките в САЩ може да се сблъскат с нереализирани загуби в портфейлите си от ценни книжа на стойност около $650 милиарда, което е с 15% повече спрямо края на второто тримесечие. JPMorgan Chase (JPM.N) отчете нереализирани загуби в размер на $40 милиарда в портфейла си “държани до падеж” за третото тримесечие.

Citigroup (C.N) не оповести загуби от ценни книжа за третото тримесечие, но в края на второто тримесечие те възлизаха на $24 милиарда. Според Алисън Николети, професор в Wharton School, макар че тези нарастващи нереализирани загуби представляват икономическо предизвикателство, те не са значителен счетоводен проблем. 

Истинският проблем би възникнал само ако има необходимост от продажба на тези ценни книжа. Банките имат възможност да инвестират депозитите на клиентите си в облигации на базата на пазарните цени или да фиксират лихвени проценти за ценни книжа, държани до падежа.

Източник

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Топ 3 акции от S&P 500, които успяват да устоят на рецесията

От 1928 г. насам индексът S&P 500 е преживял 25 мечи пазара, които се определят като спадове от 20% или повече, според Yardeni Research. По-чести от тези мечи пазари са пазарните корекции. От Втората световна война насам индексът е спадал с 10% или повече 24 пъти, като средният спад е бил 14.1%.

22.05.2024 5:00 3 мин. четене

Европейските акции спадат – фокусът се насочва към Nvidia

Европейските акции отстъпиха във вторник, като се отдалечиха от скорошните рекордни стойности, докато инвеститорите очакваха резултатите на Nvidia Corp.

22.05.2024 4:00 3 мин. четене

Съмнителна търговия на фондовия пазар – цената на тази акция се удвои след покупка на сенатор

През 2024 г. сенатор Томи Тъбървил привлече значително внимание към сделките си с вътрешна информация, особено към придобиването на акции на Humacyte.

22.05.2024 2:13 2 мин. четене

Цените на петрола спадат днес – пазарната волатилност се увеличава

Цените на петрола на световните пазари са се понижили, съобщава Azernews. Цената на суровия петрол тип “Brent” на лондонската борса ICE (InterContinental Exchange Futures) е спаднала с $0.48, достигайки $83.23 за барел.

21.05.2024 20:30 2 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.