Начало » Други » Bank of America разкри чудовищни загуби в размер на $131 милиарда

Bank of America разкри чудовищни загуби в размер на $131 милиарда

18.10.2023 12:00 2 мин. четене Kosta Gushterov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Bank of America разкри чудовищни загуби в размер на $131 милиарда

През третото тримесечие Bank of America (BAC.N) регистрира нереализирани загуби от ценни книжа в размер на $131.6 милиарда, което е увеличение спрямо предходното тримесечие. 

Въпреки това банката е уверена, че тези загуби няма да се превърнат в реални дългосрочни загуби. Това се случва след засиления контрол върху нереализираните загуби след забележителната разпродажба на Silicon Valley Bank през март, която доведе до значителни сътресения в индустрията.

Анализаторите смятат, че е малко вероятно Bank of America да продаде тези ценни книжа на загуба поради стабилната си ликвидност от потребителски депозити и по-високия капитал. Освен това задържането на тези ценни книжа до падежа осигурява гъвкавост при избягване на загуби от пазарна оценка. Главният финансов директор на банката Аластър Бортуик подчерта, че тези нереализирани загуби се отнасят до държавно гарантираните ценни книжа и предвиди нулеви загуби във времето.

Според информацията към момента на отчитане Bank of America е държала приблизително $603 милиарда в ценни книжа, определени като „държани до падеж„, което е леко намаление спрямо $614 милиарда през второто тримесечие. Въпреки това тези нискодоходни активи ограничават възможностите на банката да генерира по-високи печалби в сравнение с потенциално по-доходоносни инвестиционни възможности.

Според оценките на Moody’s банките в САЩ може да се сблъскат с нереализирани загуби в портфейлите си от ценни книжа на стойност около $650 милиарда, което е с 15% повече спрямо края на второто тримесечие. JPMorgan Chase (JPM.N) отчете нереализирани загуби в размер на $40 милиарда в портфейла си „държани до падеж“ за третото тримесечие.

Citigroup (C.N) не оповести загуби от ценни книжа за третото тримесечие, но в края на второто тримесечие те възлизаха на $24 милиарда. Според Алисън Николети, професор в Wharton School, макар че тези нарастващи нереализирани загуби представляват икономическо предизвикателство, те не са значителен счетоводен проблем. 

Истинският проблем би възникнал само ако има необходимост от продажба на тези ценни книжа. Банките имат възможност да инвестират депозитите на клиентите си в облигации на базата на пазарните цени или да фиксират лихвени проценти за ценни книжа, държани до падежа.

Източник

Kоста работи в крипто индустрията от над 4 години. Той се стреми да представя различни гледни точки по дадена тема и харесва сектора заради неговата прозрачност и динамика. В работата си той се фокусира върху балансираното отразяване на събитията и развитието в крипто пространството, като предоставя информация на своите читатели от неутрална гледна точка.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Ripple избра BNY Mellon за попечител на резервите на стабилната монета RLUSD

Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).

09.07.2025 16:15 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Ето защо Фед може да понижи лихвите по-рано от очакваното според Goldman Sachs

Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.

08.07.2025 16:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Robinhood подлежи на проверка от Европейска банка – ето защо

Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.

08.07.2025 13:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

САЩ налага мита на няколко държави: Ще реагира ли крипто пазарът?

Докато президентът Тръмп ускорява стратегията си за мита преди крайния срок на 1 август, нови писма от Белия дом разкриват официални търговски предупреждения, изпратени до редица държави, включително Тунис, Камбоджа, Индонезия и други.

08.07.2025 8:30 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.