НАЧАЛО Други

Има ли нужда Федералния резерв на САЩ от собствена криптовалута?

30.12.2018 14:51 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Има ли нужда Федералния резерв на САЩ от собствена криптовалута?

Александър Берентен, изследовател в банката на Федералния резерв на Сейнт Луис и неговият колега Фабиан Шар, са автори на изследване, в което признават, че за централните банки е лесно да създадат своя собствена криптовалута.

“Въпреки това, ключовите характеристики на криптовалутите са червен флаг за централните банки”, отбелязват изследователите.

Документът, озаглавен „Случаят с електронните пари на централната банка и неприсъщата за криптовалутите централна банка”, обяснява, че е наложително за целите на правоприлагането да се идентифицират лицата, участващи във финансови транзакции.

За да се предотвратят финансови престъпления като тези, свързани с трафик на наркотици, тероризъм и пране на пари, полицейските служители трябва да могат лесно да идентифицират изпращача и получателя на паричните транзакции. Ако една банка трябваше да създаде наистина сигурна криптовалута, базирана на блокчейн, тогава не би било лесно да се определи самоличността на лицата, участващи в транзакции.

Това означава, че централните банки, които се контролират от централизираните правителства, няма да имат никакъв смисъл да развиват собствена криптовалута, твърдят изследователите.

Вероятно цифровата валута, издадена от централна банка, не би била децентрализирана или равнопоставена система за парични преводи, а по-скоро централизирано управлявана форма на електронни пари. Затова изследователите твърдят, че създаването на криптовалута на централна банка е донякъде безсмислено и дори може би наивно.

“Технологията за издаване на виртуални пари по централизиран начин съществува много преди изобретяването на блокчейна”, обяснява изследването. През май 2018 г. Лаел Брайнард, управител на борда на Федералния резерв, заяви, че цифровите валути на централните банки (CBDC) няма да бъдат полезни, тъй като виртуалните валути са се оказали много волатилни. Като такива, те не са в състояние да функционират ефективно като средство за обмен или склад от стойност, отбелязва Брайнард.

https://t.me/joinchat/GVKUGRH2XQaG9Ww6oeui4Q

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Apple разбива рекорди с обявяването на обратно изкупуване на акции на стойност $110 милиарда

Технологичният гигант Apple обяви монументална програма за обратно изкупуване на акции на стойност $110 милиарда, която е най-голямата в историята на САЩ и надминава предишните ѝ програми за обратно изкупуване на акции на стойност $90-100 милиарда съответно през 2021 г. и 2018 г.

04.05.2024 23:00 2 мин. четене

Илон Мъск превърна Tesla в “меме акции” според икономист

Според икономиста от Калифорнийския университет в Бъркли, Джей Брадфорд ДеЛонг пазарният успех на Tesla зависи от способността на главния изпълнителен директор Илон Мъск непрекъснато да дава обещания, независимо от действителните резултати на компанията.

04.05.2024 21:30 2 мин. четене

Инфлацията в Турция достига невероятните 70%

Инфлацията в Турция, която и без това е сред най-високите в световен мащаб, продължи да се повишава за шести пореден месец, стимулирана от правителствени политики като увеличаване на заплатите въпреки агресивното повишаване на лихвените проценти.

04.05.2024 21:00 2 мин. четене

Правителството на САЩ не може да фалира, защото принтира парите, твърдят от администрацията на Байдън

Администрацията на Байдън неотдавна предизвика полемика с твърдението си, че правителството на САЩ не може да фалира поради способността си да печата пари, както бе разкрито в документален филм, озаглавен „Finding the Money“ (Откриване на парите).

04.05.2024 20:00 1 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.