Следващата седмица Камарата на представителите на САЩ ще гласува два важни законопроекта, H.R. 5403 и H.R. 4451, които биха могли да променят регулацията на дигиталните валути и ценни книжа.
H.R. 5403, „CBDC законът на за борба с наблюдението“, има за цел да ограничи ролята на Федералния резерв в сектора на дигиталните валути.
Той се стреми да предотврати издаването на дигитална валута на централната банка (CBDC) директно на физически лица и да ограничи възможността на Министерството на финансите да издава CBDC, като защитава срещу финансов мониторинг.
H.R. 4451, „Законът за яснотата на ценните книжа“, има за цел да предефинира какво представлява ценна книга, като изяснява, че активите, продадени по инвестиционни договори, но не изначално ценни книжа, не трябва да бъдат регулирани като такива.
Това може да облекчи регулаторните тежести върху фирмите за криптовалута.
Тези законопроекти идват след двупартийната отмяна на Сената на „Счетоводен бюлетин 121 на персонала (SAB 121)“ и въвеждането на „Закона за финансовите иновации и технологии за 21-ви век (FIT 21)“, който предлага цялостна регулаторна рамка за дигиталните активи, като набляга на защитата на клиентите и прозрачност на пазара.
Биткойн може би вече привлича вниманието на най-големите държавни инвеститори в света, но според Антъни Скарамучи от SkyBridge Capital, истинският поток няма да започне, докато Вашингтон не осигури регулаторна сигурност.
Обединеното кралство поставя основите на това, което може да се превърне в една от най-всеобхватните крипто регулаторни системи в света.
Усилията за създаване на ясна правна рамка за стабилните монети в САЩ претърпяха удар тази седмица, след като Сенатът не успя да прокара ключов законопроект.
Изпълнителният директор на Coinbase Брайън Армстронг оказва натиск върху американските законодатели да възстановят инерцията зад „GENIUS“, двупартиен законопроект, целящ въвеждането на федерален надзор върху стабилните монети.