Начало » Регулации » Реформата за стабилните монети се бави в Сената – какви са причините?

Реформата за стабилните монети се бави в Сената – какви са причините?

09.05.2025 18:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Реформата за стабилните монети се бави в Сената – какви са причините?

Усилията за създаване на ясна правна рамка за стабилните монети в САЩ претърпяха удар тази седмица, след като Сенатът не успя да прокара ключов законопроект.

Законопроектът, наречен „GENIUS“, бе блокиран на 8 май, след като не събра достатъчно гласове, за да продължи, подчертавайки съществуващите различия в политиката на Вашингтон по отношение на дигиталните активи.

Първоначално подкрепен от сенатор Бил Хагерти и подкрепен от двупартийна група законодатели, включително Тим Скот, Кирстен Гилайбранд, Синтия Лумис и Анджела Алсобрукс, законопроектът имаше за цел да формализира правилата за емитентите на стабилни монети. Законодателството бе разгледано от мнозина като стратегически ход за поддържане на доминaцията на щатския долар в развиващата се сфера на дигиталните плащания, като се избягват по-наболели крипто теми.

В опит да спечелят скептичните демократи, законодателите въведоха допълнителни разпоредби, насочени към спазването на правилата за борба с прането на пари. Въпреки това, опасенията около бизнес връзките на президента Доналд Тръмп с криптовалутите предизвикаха късна съпротива сред демократичните сенатори, което в крайна сметка блокира напредъка на мярката.

След гласуването лидерът на мнозинството в Сената Джон Тюн изрази разочарование, обвинявайки демократите, че забавят напредъка въпреки предишните компромиси.

Известни фигури в крипто пространството и в Капитолията изразиха разочарование. Сенатор Лумис определи провалилото се гласуване като пропусната възможност, подчертавайки, че САЩ трябва да поеме лидерската си роля в дигиталната икономика. Финансовият министър Скот Бесент се присъедини към това мнение, подчертавайки необходимостта Америка да насочва глобалното развитие на стабилните монети.

Блокчейн асоциацията също се включи, отбелязвайки неуспеха, но оставайки оптимистична за двупартийния импулс за бъдещи регулаторни инициативи.

Александър работи от три години в крипто индустрията, като през това време се утвърждава с активното си участие в следенето на пазарната динамика и технологичните иновации. Интересът му към криптовалутите и новите технологии не е просто професионален ангажимент, а дълбока лична страст. Той ежедневно следи новините в сектора, анализира тенденции и се вълнува от всяка нова стъпка в развитието на блокчейн решенията. Ентусиазмът му го води към непрекъснато учене и споделяне на знания, като вижда бъдещето в дигиталните финанси и ролята им в глобалната трансформация.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

САЩ блокира крипто законопроектите и нанесе удар върху регулаторния импулс

Усилията за установяване на ясен регулаторен път за криптовалутната индустрия в САЩ попаднаха на сериозна преграда във вторник, когато Камарата на представителите гласува със 196-223 гласа против придвижването на три ключови законопроекта за криптовалутите.

16.07.2025 11:10 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Регулаторните органи в САЩ определят правила за крипто попечителство за банките

Банковите регулатори на САЩ внесоха нова яснота за това как финансовите институции трябва да се справят с попечителството на криптовалути.

15.07.2025 16:00 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Kрипто седмицата в САЩ: Ще одобри ли Конгресът ключови законопроекти

Съединените щати навлязоха в ключова седмица за крипто индустрията, тъй като законодателите и защитниците на дигиталните активи се подготвят за това, което се нарича „“Крипто седмица“.

15.07.2025 12:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Предстои важна седмица за криптовалутите в САЩ – какво да очакваме?

На 14 юли законодателите в САЩ стартират „Седмица на криптовалутите“, за да придвижат три ключови законопроекта, които могат да променят регулацията на дигиталните активи.

13.07.2025 9:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.