НАЧАЛО Други

Deloitte разясняват за 5-те големи препятствия пред това блокчейн да бъде масово приет

02.10.2018 14:06 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Deloitte разясняват за 5-те големи препятствия пред това блокчейн да бъде масово приет

Oдиторската и консултантска фирма Deloitte, част от "Големите четири", очерта пет основни области за развитие на блокчейн технологията, за да се постигне масово приемане, според проучване, публикувано на 28-ми септември.

Според Deloitte, за да бъде приета от предприятията в масов мащаб, блокчейн технологията трябва да преодолее пет основни препятствия – възможността за продължителни операции, липса на стандартизация, скъпоструващи и сложни блокчейн приложения, регулаторна несигурност, както и липса на сътрудничество между фирми, свързани с блокчейн.

Идентифицирайки района, който се нуждае от най-голямо развитие, Deloitte изтъкна проблема с евентуалните оперативни закъснения в мрежата на разпределения ledger. Компанията подчерта, че бавната скорост на транзакциите е една от основните причини много играчи да избегнат блокчейн като технология, която може да бъде приложена в “мащабни приложения”.

Друга основна пречка за блокчейн на пътя към масовото приемане е липсата на стандартизация. Одиторската фирма посочи, че липсата на стандартизация пречи на технологичните разрушители да взаимодействат помежду си.

Консултантският гигант цитира факта, че в GitHub има над 6 500 активни блокчейн проекти, като повечето от тях се основават на различни протоколи, консенсуси, мерки за неприкосновеност на личния живот, както и на различни езици за кодиране.

Сред останалите области за развитие, Deloitte изброи необходимостта от намаляване на разходите и сложността на мрежовите операции, значението на регулациите, подкрепящи иновациите, както и ключовата роля на сътрудничеството между фирмите, свързани с блокчейн.

От гледна точка на разходите и сложността на нововъзникващите технологии, Deloitte се позова на големите технологични гиганти като Amazon, IBM и Microsoft, които според съобщенията са представили по-сложни реализации на блокчейн, използвайки облачна технология, както и са допринесли за подобряване на разходите за операции извършвани на блокчейн.

Сред най-сложните проблеми около регулацията на тази нова технология, компанията изтъкна трудността при регулирането на интелигентни договори, които не съвпадат непременно със съществуващите рамки.

В последната точка на доклада се подчертава значението на сътрудничеството между фирмите, свързани с блокчейн, за да се даде тласък на новото внедряване на технологията, както и да се осигури по-добро образование в тази сфера. Компанията казва, че нарастващият брой блокчейн консорциуми, като R3, е “бичи знак”, защото “стойността на блокчейн мрежата се увеличава с броя на потребителите”.

https://t.me/joinchat/GVKUGRH2XQaG9Ww6oeui4Q

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Партньорството между Cardano и Биткойн Кеш е възможно според Чарлс Хоскинсън

Чарлз Хоскинсън, създателят на Cardano (ADA), наскоро проучи интереса към потенциално сътрудничество с Биткойн Кеш (BCH).

05.05.2024 13:01 2 мин. четене

БРИКС: Иран и ОАЕ с важни икономически споразумения

Според съобщения от информационната агенция Mehr, Обединените арабски емирства (ОАЕ) са вторият по големина търговски партньор на Иран.

05.05.2024 12:00 2 мин. четене

Колапсът на американската икономика може да е неизбежен

На фона на нарастващите опасения относно състоянието на икономиката на Съединените щати, изследователска платформа Game of Trade издаде предупреждение за потенциални тежки последици въз основа на конкретни показатели.

05.05.2024 10:00 3 мин. четене

БРИКС: Съюзът готов да открие централна банка за единна валута на държавите-членки

Съобщава се, че икономическият съюз БРИКС полага основите за създаването на собствена централна банка, която да емитира единна валута.

05.05.2024 9:00 1 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.