НАЧАЛО Регулации

Япония с нови мерки за борба с прането на пари

07.12.2018 8:03 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Япония с нови мерки за борба с прането на пари

Агенцията за данъчно облагане на японското правителствo - Националната Данъчна Агенция (NTA), наскоро обяви изпълнението за нови мерки за борба с изпирането на пари (AML), които ще принудят бизнеси свързани с криптовалути да предават информация за своите клиенти.

Неотдавнашно решение ще даде власт на NTA да изискват информация за клиентите за данъчни цели и агенцията ще въведе система за рационализиране на този процес.

NTA обобщават, че повече от 300 души са спечелили най-малко 100 милиона йени от криптовалути. Подобно на мерките, предприети в други юрисдикции, съществува минимален праг, който ще позволи на правоприлагащите органи да се насочат към търговци на голям обем.

В Япония всеки търговец с печалби в крипто повече от 200 000 йени годишно, трябва да заяви тези печалби в данъчната администрация. Агенцията обаче твърди, че те ще се насочват само към търговци, които подозират, че ще спечелят най-малко 10 милиона йени от крипто инвестиции, без да са заявили поне половината от тези печалби на данъчната администрация.

Освен процесорите за обработка на плащания, бизнеси участващи в споделената икономика, като например онлайн магазини, също ще се изисква да предават данни за клиентите си.

Правителството очаква програмата да започне да функционира до април 2020 година.

Изпълнение в други юрисдикции

Типът принудителното прилагане на данъци върху криптовалути, който се развива в Япония не е необичаен, тъй като много правителства (включително САЩ) изглежда приемат подобен подход.

Coinbase, най-големият портал за фиат-към-крипто търговия в САЩ, е принуден от съдебна заповед да предаде клиентската информация на търговците, спечелили над $20 000 с техните крипто инвестиции. Първоначално, правителството искаше информация за всеки един от клиентите на Coinbase, но съдията по делото реши да направи компромис и да наложи това за търговците на голям обем.

Комисията за ценни книжа и борси в САЩ (SEC) и други регулаторни агенции, засилват натиска върху бизнесите, участващи в блокчейн инфраструктурата, за да наложат спазването на политиките за борба с прането на пари и KYC (know-your-customer)

https://t.me/joinchat/GVKUGRH2XQaG9Ww6oeui4Q

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Русия няма планове да забрани Биткойн или криптовалутите

Според изявление на законодател, последните съобщения, че Русия възнамерява да наложи пълна забрана на транзакциите с криптовалути поради геополитическо напрежение, са неточни.

30.04.2024 9:39 2 мин. четене

ЕС затяга регулациите за борба с прането на пари в сектора на криптовалутите

Европейският парламент наскоро одобри цялостен пакет от закони, насочени към укрепване на усилията на Европейския съюз за борба с прането на пари (AML) и финансирането на тероризма (CTF), със забележим акцент върху затягането на регулациите в сектора на криптовалутите.

30.04.2024 1:30 2 мин. четене

Основателят на Tron е скептичен за одобрението на спот Етериум ETF

Джъстин Сън, основателят на Tron, изрази скептицизъм по отношение на одобрението на спот Етериум ETF от Комисията по ценни книжа и борси на САЩ (SEC).

30.04.2024 1:00 2 мин. четене

Южна Корея ще превърне временния си отдел за разследване на крипто престъпления в постоянен

Южна Корея се подготвя да институционализира усилията си в борбата с престъпленията и измамите, свързани с крипто, като трансформира своя временен отдел за разследване на крипто в постоянен.

30.04.2024 0:00 2 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.