Според Фариар Ширзад, главен директор по политиките в Coinbase, Съединените щати изостават от другите големи държави в създаването на ясни правила за криптовалутите.
В интервю за Yahoo Finance Ширзад подчерта, че мнозинството от членовете на Г-20 са значително по-напред от САЩ в насърчаването на среда, благоприятстваща растежа на крипто индустрията.
Страните от Г-20 заедно представляват приблизително 85% от световния брутен вътрешен продукт (БВП) и 75% от международната търговия. Ширзад подчерта: „За съжаление, не е възможно да се стигне дотам, че държавите от Г-20 да не могат да се справят с тази задача,
„За съжаление, САЩ се открояват като изключение. Над 80% от държавите от Г-20, включително големите пазарни икономики, активно напредват в прилагането на всеобхватни регулаторни рамки за криптовалутите.“
Той изтъкна, че многобройни финансови центрове и големи икономики, като Европейския съюз, Обединеното кралство, Хонконг, Австралия, Сингапур, Бразилия и съвсем наскоро Канада, са възприели токенизацията и са я интегрирали в своите финансови системи. Тези инициативи имат за цел да дадат приоритет на интересите на потребителите.
Въпреки това Ширзад изрази загриженост относно по-бавния темп на регулаторно развитие в САЩ. Той подчерта спешната необходимост САЩ да ускорят усилията си за регулиране на стабилните монети и на по-широката структура на пазара на криптовалути.
Ширзад смята, че стабилните регулации ще насърчат растежа и зрелостта на индустрията в САЩ, като същевременно гарантират защитата на потребителите.
Сенатът на САЩ потвърди Джонатан Гулд за следващ шеф на Службата за валутен контрол (OCC), като номинацията му бе предадена на президента Доналд Тръмп за окончателно одобрение.
Австралия засилва усилията си в областта на дигиталните валути със следващата фаза на проект „Acacia“ – пилотна програма, насочена към тестване на дигиталната валута на централната банка (CBDC) и токенизираните финанси в реални приложения.
Според Bloomberg, Министерството на финансите на САЩ официално отмени спорното изискване за отчитане на криптовалути, което бе насочено към децентрализираните борси.
Трима сенатори от Демократическата партия – Крис Ван Холен, Тим Кейн и Алекс Падила – представиха законопроект, целящ да наложи санкции на президента на Салвадор Наиб Букеле и неговите съюзници.