Технологичният напредък в последното десетилетие е смайващ, и въпреки това блокчейн изненада много хора, като вече има редица приложения.
Всичко, от разплащания, управление на веригата на доставки, здравеопазване до развлечения и околната среда – блокчейн технологията може да подобри редица отрасли.
В последните няколко години, финансовият свят също се промени, като вече предлага редица крипто услуги, търговски приложения, платформи и борси, което индикира, че все повече хора имат желание да инвестират в новия клас активи.
Но криптовалутите са недостъпни за много хора, и тези, които не са технологично грамотни, се пазят от тях. Да се закупи крипто с фиатна валута е особено сложна задача, включваща KYC процедури и политики срещу изпирането на пари, време за верификация, както и липсата на регулация от съответните органи при повечето борси.
Важно е да се спомене, че понякога е още по-трудно да се закупи крипто поради проблеми с ликвидността. Онлайн и директните плащания чрез POS услуги или банкомати с крипто все още е недоразвит сегмент, като това означава, че все още е трудно да се харчи крипто за продукти.
Биткойн е най-широко приетата криптовалута в момента, и дори тя има проблеми със засилването на употребата си и приемането. BTC все още страда от бавна обработка на транзакциите и високи такси за повечето трансферни услуги, като много други проекти също се сблъскват с проблеми с разрастването.
Мащабируемостта е голям проблем за индустрията. Всяка валута трябва да е стабилна, за да могат хората да я използват като разменна единица. Ако цената на една монета е волатилна, то хората няма да я използват толкова.
Тази волатилност има сериозно влияние върху това как се използват криптовалути от стандартните услуги – като например преводи на пари, платформи за конвертиране на валути и банкомати.
За да се справят с риска, свързан с колебанията на цената, бизнесите трябва да хеджират риска си като изискват големи такси.
Битоматите прибират такси в размер от 15% за обръщане във фиат, което противоречи на първоначалната идея на криптовалутите – да се използват за евтини и бързи транзакции.
В основата си, всяка криптовалута трябва да е силна, като от там проектът може да се развие и да се адаптира, така че да превъзмогне всякакви предизвикателства.
United Crypto Alliance поставя акцент върху сигурността и способността глобално да се разпределят монети без забавяния. UCA, монетата на проекта, се базира на силна децентрализирана мрежа от потребители, която осигурява стабилността и сигурността на актива.
Таксите за транзакции са ниски, в сравнение с тези на други криптовалути на пазара.
UCA разработва банкомати, POS устройства, UCA карти и борси, за да улесни приемането на криптовалути.
Устойчивостта на пазара и широкото приемане не се случват на момента – това е бавен процес, който изисква създаването на силна инфраструктура.
По време на неотдавнашната среща на върха на ООН за климата Обединените арабски емирства (ОАЕ), като новоприет член на БРИКС, поеха значителен ангажимент от $5 милиарда за укрепване на икономическото партньорство.
През последните няколко години Binance значително увеличи инвестициите си в лобиране, като през 2023 г. разходите за Binance и Binance.US надхвърлиха $1 милион.
Очаква се през следващото десетилетие Съединените щати да поддържат санкциите срещу Москва, за да намалят значително енергийните приходи на Русия.
След заседанието на Федералния комитет по операциите на открития пазар (FOMC) очакванията за лихвените проценти се промениха.