В събота Bloomberg предложиха няколко начина, по които Илън Мъск може да въведе повече криптовалута в новопридобитата от него компания Twitter.
Ботовете и спамът в Twitter са сериозна грижа за Мъск и спомогнаха за предизвикването на оспорвана съдебна битка, която изложи на риск придобитата от него компания.
Проблемът е особено важен в областта на криптовалутите, където спам акаунти се представят за известни личности, за да популяризират измами, включващи фалшиви раздавания на безплатни криптовалути.
Според информацията, някои крипто ентусиасти смятат, че Мъск може да се застъпи за използването на блокчейн технология, за да намали ботовете в Twitter и за удостоверяване на всички истински хора в социалните медии.
Други основни социални мрежи като Instagram се впускат в NFT хайпа. Мъск би могъл да въведе повече функции за незаменяеми токени в Twitter, за да гарантира, че приложението няма да изостане от другите гиганти.
Милиардерът не веднъж е изразявал амбиция да превърне Twitter в супер приложение подобно на Revolut, които разшириха дейността си в областта на криптовалутите, позволявайки на клиентите си да плащат за ежедневни нужди с крипто.
Визията за превръщане на платформата в супер приложение включва дигитални активи в Twitter, позволявайки повече криптовалути за бакшиши, като е много вероятно да бъде включен и DOGE, тъй като Мъск е известен привържаник на крипто актива.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Този алткойн се позиционира за над 50% скок, твърди анализатор
Мъск потенциално би могъл да въведе система за гласуване, базирана на токени, която да позволи на потребителите да имат повече контрол над това какво случва в компанията.
Главният изпълнителен директор на Tesla, самоопределящ се като привърженик на свободата на словото, заяви, че иска да предотврати превръщането на Twitter в платформа за омраза и разделение.
Изпълнителният директор обаче все още не е предоставил информация за това как възнамерява да постигне амбициите, които очерта за влиятелната платформа. За момента дори не е ясно кой ще управлява компанията.
С ускоряването на приема на криптовалутите в световен мащаб, се увеличава и честотата и сложността на онлайн заплахите. Ричард Тенг, главен изпълнителен директор на Binance, отправи ясно предупреждение: Сигурността на дигиталните активи зависи не само от защитата на борсите, но и от отговорността на отделните потребители.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Goldman Sachs вече очаква Федералният резерв да започне да намалява лихвените проценти по-рано от предварителните прогнози, като предвижда първото понижение още през септември 2025 г.
Централната банка на Литва се обърна към Robinhood за допълнителна информация относно нововъведените си продукти за търговия с токенизирани акции, след като OpenAI публично се дистанцира от инициативата.