След месеци на колебания, съдебни дела, словесни обвинения и почти пропуснат съдебен процес Илон Мъск вече официално е собственик на Twitter.
В четвъртък вечерта технологичният мултимилиардер приключи сделката за закупуване на социалната медия на стойност $44 милиарда. Той също така започна своята ‘чистка’ като в четвъртък бяха уволнени най-малко четирима висши мениджъри на Twitter, включително главният изпълнителен директор и главният финансов директор.
Ексцентричният предприемач, който се самоопределя като “абсолютист на свободата на словото”, заяви, че иска да превърне платформата на социалната медия в по-свободно място за всички видове коментари и че ще “отмени постоянната забрана” за достъп до услугата на бившия президент на САЩ Доналд Тръмп.
Binance, най-голямата борса за криптовалути в света, потвърди, че е инвеститор в колосалната сделка.
“Целта ни е да играем роля в обединяването на социалните медии и Web3, за да разширим използването и приемането на крипто и блокчейн технологиите“, се казва в изявление на Binance, цитирано от главният изпълнителен директор на компанията Чанпен Джао.
По-рано тази седмица CZ потвърди, че Binance ще се придържа към предишното си обещание да отдели $500 милиона за офертата на Мъск за закупуване на социалната платформа, като подчерта, че сделката ще даде възможност да се помогне за свързването на социалните медии и новините с Web3.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Топ 3 алткойна за ноември 2022 г.
Късно в четвъртък Джао се включи в Twitter, за да съобщи, че Binance вече е превела посочената сума като част от сделката.
Our intern says we wired the $500 million 2 days ago, probably just as I was being asked about Elon/Twitter. https://t.co/gM65GHUnZC
— CZ 🔶 Binance (@cz_binance) October 28, 2022
Binance за първи път разкриха плановете си да подкрепят придобиването в подадена до Комисията по ценните книжа и борси (SEC) информация през май тази година като тогава главният изпълнителен директор на борсата определи този ход като “малък принос към каузата”.
Основните спонсори, които помогнаха на шефа на Tesla и SpaceX да финансира сделката, включват Morgan Stanley, Bank of America и Barclays, като всеки от тях е предоставил най-малко $2.5 милиарда дългово финансиране за сделката, според Forbes.
Други инвеститори, участващи в придобиването, включват Sequoia Capital, Qatar Investment Authority и Fidelity Management & Research, наред с много други, според CNBC.
Puma, водеща световна спортна марка, разширява участието си в блокчейн технологията чрез ново сътрудничество в областта на Web3 игрите.
Worldcoin (WLD) обяви, че ще започне да тества технология за разпознаване на лица за потребителите на приложението World App.
Китайският юан набира скорост при трансграничните транзакции, което се дължи на усилията за дедоларизация.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси (SEC) поиска четиримесечно удължаване на срока за установяване на фактите в съдебната битка с Coinbase, с което крайният срок бе удължен до февруари 2024 г. – след президентските избори в САЩ.