НАЧАЛО Финтех

Стойността на децентрализираните финанси се срина с 50%

24.03.2020 9:00 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Стойността на децентрализираните финанси се срина с 50%

В средата на февруари, общата стойност, затворена в децентрализираните финанси (DeFi), беше около $1,2 милиарда. Това число вече е около $500 милиона.

През последните няколко месеца, децентрализираните финанси (DeFi) бяха център на значително вниманиe. Доминиран от Етериум (ETH), този пазар все още остава популярен. Въпреки това, неотдавнашната криза показа, че идеята е сериозен проблем с доверието – и много от нейните потребители напоследък се отказват изцяло.

Заключени средства в DeFi се сринаха

 

DeFi пространството досега имаше труден месец. Въпреки че го започна с около $900 милиона, заключени в своите интелигентни договори, към момента на писане са близо $500 милиона. Това е драстичен спад от най-високото отбелязано ниво от около $1,2 милиарда.

 

Децентрализираните финанси, които главно се базират на Eтериум (ETH), страдат от някои съществени проблеми и през последните няколко седмици. Както бе съобщено, един dApp претърпял експлоатация, в която бяха откраднати 1,193 ETH. Пейзажът на глобалния пазар също не помогна. Тъй като инвеститорите се стремят да си осигурят ликвидни пари, много от DeFi договорите трудно се прилагат. Това накара някои критици, като противоречивия основател на Лайткойн , Чарли Лий, да го наричат форма на „театър за децентрализация“.

 

Това може да е най-голямото изпитание за DeFi досега. Някои обаче твърдят, че все още е рано да се създаде ясна преценка за този все още млад сектор. Въпреки това, следващите месеци ще бъдат определящ момент за екосистемата на DeFi и ще решат дали тя е достатъчно зряла, за да бъде жизнеспособна в днешния финансов свят.

 

Може ли пазарът на DeFi да бъде спасен?

 

Мечтите за децентрализирано финансиране може да трябва да бъдат стопирани, докато световната криза на пазара отшуми. Честно казано, инвеститорите не са склонни да поемат рискове с DeFi, дори и на фона на това, че безопасните финансови инструменти изпитват затруднения в днешно време. С очакването пандемията на коронавируса да се задържи няколко седмици, DeFi може да претърпи ‘дълга зима’. В същият момент, това е и перфектното време, за да се преоткрие.

 

Ранните прогнози за това, че DeFi пазарът ще стане „параболичен“ тази година, определено вече са невалидни. В крайна сметка, коронавируса неочаквано промени всички прогнози. DeFi далеч не са мъртви – но трябва да изградят доверие, ако искат да останат жизнеспособни за години напред.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Въздействието на силният долар върху други икономики

Неотдавнашният скок на щатския долар предизвиква безпокойство на глобалните финансови пазари, като потенциално оказва влияние върху международната търговия и повишава валутните страхове в световен мащаб.

01.05.2024 10:00 2 мин. четене

Изтокът трупа огромни количества злато – Китай е начело

Милиардерът инвеститор Дейвид Айнхорн обсъди увеличеното търсене на злато на Изток, като го приписа на централните банки, институционалните фондове и инвеститорите на дребно.

01.05.2024 9:00 1 мин. четене

БРИКС: Китайските износители бягат от собствената си валута, а не от долара

Китай е изправен пред предизвикателства, тъй като валутата му – китайският юан – се бори да не изостава от засилващия се щатски долар.

01.05.2024 8:00 2 мин. четене

Инфлацията е сериозна заплаха и хората я подценяват значително – Питър Шиф

На фона на нарастващите опасения относно инфлацията, американският икономист Питър Шиф критикува онези, които омаловажават нейното значение, като твърди, че дори тези, които я признават, не успяват да разберат пълното й въздействие.

01.05.2024 6:30 1 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.