НАЧАЛО Алткойни

“Ще бъде тежка година” – CoinBureau дава препоръки за 2023 г.

28.12.2022 7:58 4 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
“Ще бъде тежка година” – CoinBureau дава препоръки за 2023 г.

Водещият на известен крипто канал в YouTube коментира няколко проекта, които могат да се окажат устойчиви в условията на задаващата се рецесия.

Той нарежда Cosmos (ATOM) и Algorand (ALGO) сред петте най-добри алткойна, които да разгледате по време на рецесия. Важно е да се спомене, че водещият подчерта Етериум като твърде явен избор и затова не го е включил в списъка си.

Cosmos (ATOM)

В ново интервю за Altcoin Daily псевдонимният водещ на Coin Bureau, известен като “Гай” (Guy), сподели, че децентрализираната блокчейн мрежа Cosmos е в списъка му поради високите възнаграждения за стейкинг и силния екип от разработчици.

Много бързо бих се насочих към [АТОМ]. Мисля, че това е невероятен проект. Обичам Cosmos. Обичам тази идея за оперативна съвместимост. 

В него има наистина страхотни технологии. Има страхотен екип зад него, а също така, трябва да кажа, и наистина добра общност… 

В момента има невероятна възвръщаемост на стейкинга на ATOM.

Какво представлява Cosmos?

Целта на мрежата Cosmos е да се създаде екосистема от взаимосвързани блокчейн мрежи, които могат да се мащабират и да си взаимодействат помежду си, позволявайки прехвърлянето на токени и данни между тях.

Мрежата на проекта се състои от централен хъб, наречен Cosmos Hub, който служи като централна точка за оперативна съвместимост за паралелните вериги. Той се захранва от консенсусния алгоритъм Tendermint BFT, който му позволява да обработва транзакциите бързо и с висока степен на окончателност (finality).

В допълнение към Cosmos Hub мрежата включва и редица други независими блокчейни, наречени “зони”, които могат да се свързват с Cosmos Hub чрез специални протоколи за комуникация между блокчейни (IBC). Това позволява на мрежата да поддържа голямо разнообразие от приложения и случаи на употреба, вариращи от децентрализирани финанси (DeFi) и управление на веригата на доставки до игри, и социални медии.


ПРОЧЕТИ ОЩЕ: SEC започва да преследва крипто компаниите по-стриктно – Гари Генслер


Algorand (ALGO)

Гай след това посочи и Algorand, като каза, че блокчейнът се поставя в силна позиция за следващия бичи пазар.

Algorand е наистина интересна [монета] за следващия бичи пазар. Мисля, че през това време в нейната екосистема можем да видим развитието на много наистина интересни и наистина успешни проекти. 

Мисля, че тя има добър шанс и като една от блокчейн [мрежите], които не са свързани с EVM (виртуалната машина на Етериум). Мисля, че това я позиционира много, много добре. Изглежда, че зад ALGO има много разработки и силна общност.

Какво по-точно е Algorand?

Проектът е децентрализирана блокчейн платформа с отворен код, която има за цел да осигури бърза, сигурна и мащабируема основа за изграждане на децентрализирани приложения (dApps). 

Тя е разработена от Силвио Микали, професор по компютърни науки в Масачузетския технологичен институт (MIT) и носител на наградата Тюринг – най-високото отличие в областта на компютърните науки.

Algorand използва уникален консенсусен алгоритъм, наречен Pure Proof-of-Stake (PPoS), който позволява бърза скорост на транзакциите и високи нива на сигурност. 

Проектът разполага и с вградена децентрализирана борса (DEX), наречена Algorand Standard Asset (ASA), която позволява на потребителите лесно да купуват и продават активи на платформата, използвайки родната криптовалута на блокчейна, наречена ALGO.


ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн: Какво може да предстои догодина? – Майкъл ван де Поуп


Arweave (AR)

Водещият на CoinBureau избира и децентрализираната мрежа за съхранение на данни Arweave (AR).

Arweave е проект, който много, много ми харесва. Мисля, че има невероятен случай на използване. Отново невероятна технология и екип.

Други добри алткойни според Гай 

Той сподели мнение и за някои от проектите, изградени върху Cosmos, а именно Osmosis (OSMO) и JUNO (JUNO).

Osmosis е автоматизиран протокол за маркет мейкинг, който има за цел да позволи на участниците да създават ликвидност и безпроблемно да търгуват с притежаваните от тях криптовалути, които са съвместими с протокола за междублокова комуникация (IBC). 

JUNO е блокчейн, предназначен да служи като междуверижен център за смарт договори за екосистемата Cosmos.

Гай говори и за Aave (AAVE), популярната платформа за децентрализирано финансиране (DeFi), на която се отпускат заеми.

Мисля, че времето на DeFi ще дойде отново. Мисля, че DeFi ще бъдат [важни] за следващия бичи пазар. 

AAVE е един наистина добре утвърден проект. Фундаментите са налице. И мисля, че той е един от тези, които определено ще се задържат и ще бъде един от оцелелите след този мечи пазар.

 

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Алткойни Новини

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.