През третото тримесечие приходите от крипто транзакции на Robinhood намаляха, въпреки че като цяло загубите са по-ниски от очакваното.
Според информацията през третото тримесечие приходите на фирмата от крипто транзакции са намалели до $51 милиона.
През второто тримесечие на 2022 г. компанията е отчела приходи от транзакции с крипто в размер на $58 милиона, което е с около 12% повече. През първото тримесечие на 2022 г. приходите от същите транзакции са в размер на $54 милиона.
Въпреки че листнаха допълнителни токени – като Uniswap (UNI), Avalanche (AVAX), Cardano (ADA), както и стабилната монета USDC – това не доведе до увеличение на приходите от крипто транзакции на компанията.
Въпреки загубите си, през третото тримесечие приходите на компанията от опции нараснаха с 10% до $124 милиона, а приходите от акции – със 7% до $31 милиона.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Binance: Ще купи ли крипто борсата традиционна банка?
През септември също така компанията пусна бета-версия на своя крипто портфейл на първите 10,000 потребители от списъка с чакащите.
През август Отделът за финансови услуги на Ню Йорк глоби крипто звеното на компанията с $30 милиона, а през същия месец от Robinhood съкратиха около 23% от персонала си.
През тази година общите нетни приходи на компанията през третата четвърт са се увеличили с около 14% процента до $361 милиона. Нетните загуби на Robinhood през третото тримесечие възлизат на $175 милиона, което е със $120 милиона по-малко от нетните загубите реализирани през второто тримесечие.
На фона на спада на цената на руския суров петрол, която падна под границата от $60 за барел, заедно с по-широкия спад на международните бенчмаркове, Индия очаква увеличение на придобиването на руски петрол, както разкри високопоставен правителствен източник, говорил анонимно пред Reuters наскоро.
Китай пое ангажимент да засили фискалната си политика през 2024 г. в опит да стимулира икономиката си в затруднено положение.
Страните от Европейския съюз са на път да прекратят окончателно вноса на руски газ с въвеждането на мерки, целящи да забранят достъпа на руски енергийни компании до техните газопроводи и терминали.
Индия, като член на БРИКС, наскоро отправи запитвания относно интереса на Пакистан да се присъедини към алианса.