Revolut стартира предварителна версия на опция за стейкинг на криптовалути за клиенти в Обединеното кралство и Европейското икономическо пространство.
Крипто стейкинга (залагане) е функция, при която притежателят на дадена криптовалута дава назаем активите си за определен период от време, за да подпомогне сигурността и работата на блокчейн мрежа, която поддържа функцията.
В замяна на подкрепата си потребителят получава възнаграждение под формата на новоизсечени токени или част от таксите за транзакции.
Криптовалутите, които позволяват залагане, използват механизъм за консенсус, наречен доказателство за залог (PoS). Така те гарантират, че всички транзакции са проверени и защитени без посредничеството на банка или платежен процесор.
Залагането разбира се е свързано с риск. Безопасността на стейкинга зависи от няколко фактора, включително сигурността на използваната платформа за залагане или портфейл, цялостната сигурност на блокчейна и риска от хакерски атаки.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн: Трейдър сподели предупреждение за цената
Във функцията на Revolut, която се очаква да бъде пусната през тази седмица стейкингът ще бъде ограничени до криптовалути като Polkadot (DOT), Tezos (XTZ), Cardano (ADA) и Етериум (ETH), а според информацията доходността им ще варира от 11.65% до 2.99%.
Разгръщането на криптовалутите в платформата се развива в продължение на няколко години, като компанията за първи път предложи търговия с тях на потребителите през ноември 2017 г.
Revolut също така предлага на своите потребители безплатни курсове по основи на крипто и блокчейн технологията, като завършилите програмата се възнаграждават с безплатни криптовалути.
През 2021 г. платформата започна да позволява на клиентите да прехвърлят активите си към портфейли и други платформи. Също така през октомври миналата година Revolut добави функция, позволяваща на клиентите да харчат криптовалутите си за ежедневни покупки чрез дебитна карта.
Южна Корея току-що стана най-новата дестинация в глобалното разгръщане на крипто плащанията на RedotPay.
Бутан прави смела крачка към обединяването на туризма и дигиталните финанси, позволявайки крипто плащания за посетители в цялата страна.
Tether, известен най-вече с това, че стои зад стабилната монета USDT, излиза извън сферата на финансите и навлиза в областта на изкуствения интелект.
Европейската централна банка започна мащабен експеримент, за да провери как би функционирало дигиталното евро в ежедневието.