НАЧАЛО Други

Пазарът на криптомати ще нарастне до $144.5 милиона до 2023 г

05.09.2018 12:16 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Пазарът на криптомати ще нарастне до $144.5 милиона до 2023 г

Пазарът на крипто банкомати ще нарасне до $114.5 милиона до 2023 г., според доклад, публикуван на 4 септември на ResearchandMarkets.com.

Изследователите очакват пазарът на крипто банкомати да нарасне от $16,3 милиона през 2018г., на $144,5 милиона до 2023г., като се позовава на съставна годишна скорост на растеж (CAGR) от 54,7% от 2018 до 2023 година.

Според проучването, значителният ръст през прогнозния период ще бъде от двустранните банкомати, които позволяват на клиентите да променят цифровата валута във фиатна и обратното, използвайки една машина. Според проучването, функционалността на машините е основен двигател на популярността на двустранните крипто банкомати сред потребителите.

Авторите на доклада подчертават бързо разширяващите се възможности в развитите страни като САЩ, Германия и Япония, както и нарастващия темп на приемане на крипто като първични фактори на растежа на пазара за крипто банкомати.

Северноамериканският пазар на криптомати ще притежава най-голям дял от крипто пазара до 2023 г. Наличието на голям брой доставчици на хардуер и софтуер за крипто банкомати, както и благоприятна инвестиционна среда ще улесни доминиращата позиция на САЩ в пазара.

В същото време проучването идентифицира и регулаторната несигурност, в допълнение към липсата на осведоменост и техническото разбиране на криптовалутите като фактори, които могат да ограничат растежа на пазара на банкоматите.

Насочвани към основното приемане, базираният в Онтарио производител на Биткойн и Етериум банкомати, LocalCoinATM, инсталира партида ETH банкомати на три различни места в Канада, включително Торонто, Брамптън и Етобикок през 2017 г. Същата година южнокорейския производител на автоматизираните машини Hyosung официално интегрира BTC в своите международни модели за банкомати.

Докато пазарът на криптомати се очаква да нарасне през следващите пет години, традиционните производители на банкомати смятат, че цифровите валути представляват заплаха за техния бизнес. През март най-големият световен оператор на банкомати, Cardtronics, определи криптовалутите сред основните рискове за техния бизнес, в годишен отчет. Анализът на поведението на потребителите показва значителна промяна в предпочитаните начини на плащане, като повече клиенти вече избират електронни форми на плащане в сравнение с традиционните физически банкноти, което води до намаляване на използването на банкомати.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Илон Мъск превърна Tesla в “меме акции” според икономист

Според икономиста от Калифорнийския университет в Бъркли, Джей Брадфорд ДеЛонг пазарният успех на Tesla зависи от способността на главния изпълнителен директор Илон Мъск непрекъснато да дава обещания, независимо от действителните резултати на компанията.

04.05.2024 21:30 2 мин. четене

Инфлацията в Турция достига невероятните 70%

Инфлацията в Турция, която и без това е сред най-високите в световен мащаб, продължи да се повишава за шести пореден месец, стимулирана от правителствени политики като увеличаване на заплатите въпреки агресивното повишаване на лихвените проценти.

04.05.2024 21:00 2 мин. четене

Правителството на САЩ не може да фалира, защото принтира парите, твърдят от администрацията на Байдън

Администрацията на Байдън неотдавна предизвика полемика с твърдението си, че правителството на САЩ не може да фалира поради способността си да печата пари, както бе разкрито в документален филм, озаглавен „Finding the Money“ (Откриване на парите).

04.05.2024 20:00 1 мин. четене

MakerDAO разкри плановете си да стартира два нови токена

MakerDAO, платформа за децентрализирано финансиране (DeFi), ще представи два иновативни токена, с което ще направи значителна крачка напред.

04.05.2024 19:30 2 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.