НАЧАЛО Крипто Крими

Кои са най-разпространените крипто измами и как да се предпазим от тях ?

01.07.2019 16:03 3 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Кои са най-разпространените крипто измами и как да се предпазим от тях ?

Всеки вид онлайн транзакция идва с определен риск, но някои виртуални начинания могат да изложат на опасност всичките ви спестявания. Инвестирането в криптовалути е едно от тези начинания. Имайки предвид риска за сигурността, който идва с инвестицията, човек не трябва да го избягва, а да предприеме съответните предпазни мерки.

Нека да разгледаме най-често срещаните измами в света на криптовалутите.

Измами с имейли

Изпращането на имейли е една от най-старите схеми, но това не я прави по-малко ефективна в съвременния свят. Ако получите имейл от легитимна компания за криптовалута, която ви моли да инвестирате, уверете се, че имейлът наистина идва от тази компания. Проверете дали имейл адресът е идентичен с реалния адрес на компанията и че логото и бранда са идентични. Измамниците често променят адреса или логото за да заблудят хората да вярват, че са истинската компания.

Ако имате някакви съмнения, че електронната поща във вашите входящи съобщения всъщност е от компанията, за която се претендира, просто се свържете с компанията. Като попитате реален човек за легитимността на промоцията по имейл, можете едновременно да проверите дали имейлът е легален и да получите представа за връзките с клиентите на компанията. Няма нищо лошо да им изисквате бърз разговор за потенциална измама и може дори да им направите услуга, като го представите на вниманието им.


Фалшиви публикации в социалните медии

Като общо правило за инвестиране, никога не се доверявайте на оферти, които идват от социални медийни платформи като Twitter и Facebook. Всеки може да създаде профил в социална медия под каквото и име да пожелае, стига да има имейл адрес, с който да свърже профила. Сметките, които рекламират привидно невъзможни резултати, са още по-подозрителни, тъй като те ви казват, че можете да получите сериозна възвращаемост.

Фалшивият профил дори не се нуждае от истински човек, който да го управлява, тъй като ботовете бързо се разпространяват в социалните медии. Тези ботове създават публикации, които са достатъчно близо до това, което бихте очаквали от хората. С тези прилики може да не осъзнаете, че инвестиционната оферта е фалшива. Не се заблуждавайте от други профили, които коментират или отговарят на оферта в публикация, тъй като те също могат да бъдат фалшиви профили, предназначени да ви подведат.


Измамнически уебсайтове и мобилни приложения

Дори когато сте извършили проучването си и следвате съвети за криптовалутни инвестиции от надежден източник, може да се окажете на фалшив уебсайт или приложение. Точно както измамниците могат да създават фалшиви имейл адреси и логота, които много приличат на оригиналните, те могат също така да създават почти идентични уебсайтове.

Известни са и криптовалутни измамници, които създават фалшиви връзки към платежни портали. Винаги проверявайте дали URL адресът е същият, като в същото време има малка икона на катинар в близост до URL адреса, която показва дали сайта е сигурен.

Измамниците могат също да създават фалшиви приложения, които изглеждат сякаш принадлежат на легитимни компании за криптовалути. Тези приложения могат да бъдат за всеки тип смартфон, независимо дали е Apple или Android. Най-очевидните признаци, че приложението е фалшиво е, че уеб копието за него в магазина за приложения е пълно с грешки и че цветовете на бранда са малко по-различни.

Повече от 15,4 милиона клиенти в Съединените щати станаха жертви на измама с идентичност през 2016 г. С напредването на технологиите е вероятно този брой само да нарасне. Можете да запазите криптовалутните си инвестиции и други лични активи от тази разширяваща се статистика, като бъдете бдителни по всяко едно време.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Крипто Крими Новини

Тайван разкри крипто измама за над $6 милиона с помощта на Binance

Отделът за спазване на правилата за финансови престъпления (FCC) на Binance си партнира с Бюрото за разследване на Министерството на правосъдието на Тайван и Окръжната прокуратура на Тайпе, за да се справи със значителен случай на пране на пари, включващ измама с дигитални активи на стойност 200 милиона нови тайвански долара ($6.2 милиона).

18.05.2024 15:31 2 мин. четене

Нигерия отказа да пусне задържания директор на Binance под гаранция

Тигран Гамбарян, изпълнителен директор на Binance, е задържан в Нигерия от февруари по обвинения в пране на пари.

18.05.2024 3:00 2 мин. четене

Бившият директор на Binance все още не е вкаран в затвора

Според неотдавнашен доклад основателят на Binance Чанпен (CZ) Джао все още не е започнал да излежава четиримесечната си присъда поради процедурни въпроси в системата на наказателното правосъдие.

17.05.2024 7:30 1 мин. четене

Китай разби крипто мрежа за пране на пари за милиарди

Във вторник китайските власти обявиха разбиването на значителна незаконна банкова операция, която е обработила транзакции на стойност най-малко $1.9 милиарда, използвайки криптовалутата Tether (USDT).

17.05.2024 1:00 1 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.