По време на срещата на министрите на финансите и управителите на централните банки от Г-20 министърът на финансите на САЩ, Джанет Йелън подчерта необходимостта от стабилна регулаторна рамка за криптовалутите.
Йелън уточни, че САЩ не са предложили категорична забрана на крипто дейностите, но подчерта важността на строгото регулиране. Тя също така спомена, че САЩ работят с други правителства по този въпрос.
Темата за крипто регулирането беше сред ключовите дискусии на срещата на Г-20, а Индия настоява за международно сътрудничество в тази област.
От Международния валутен фонд (МВФ) и Съвета за финансова стабилност (СФС) беше поискано да разработят съвместен документ за крипто, който да помогне за формулирането на координиран и всеобхватен политически подход.
Комисията по ценни книжа и фондови борси (SEC) на САЩ неотдавна засили усилията си за правоприлагане срещу крипто компании, като повдигна обвинения на няколко такива за различни нарушения.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Защо институционалните инвеститори все повече шортват крипто пазара?
Междувременно управляващият директор на МВФ, Кристалина Георгиева също призова за по-строго регулиране на крипто активите, предупреждавайки, че може да се обмислят директни забрани, ако регулирането не успее или е твърде бавно.
Изпълнителният съвет на МВФ също така предостави насоки, които да помогнат на държавите да разработят ефективни крипто политики, като посъветва на криптовалутите да не се предоставя статут на официална валута или законно платежно средство.
Русия затяга контрола върху регулирането на криптовалутите, като Върховният съд се готви да класифицира дигиталните активи като собственост при наказателни дела.
Европейският съюз даде одобрение на 10 компании, което им позволява да емитират стабилни монети в съответствие с новата рамка за пазарите на крипто активи (MiCA).
Сривът на аржентинския токен Libra разпали отново дебатите за необходимостта от по-силна регулаторна рамка за меме монетите.
Високопоставен служител от Федералния резерв на САЩ настоява за ново законодателство, което да позволи на традиционните финансови институции да емитират стабилни монети, обезпечени с американски долар.