Комисията по ценни книжа и фондови борси на САЩ (SEC) планира да предложи нови промени в правилата, които биха могли да окажат въздействие върху услугите, които криптофирмите могат да предлагат на своите клиенти.
Регулаторният орган за ценни книжа работи по предложение, което би затруднило криптофирмите да държат дигитални активи от името на своите клиенти като “квалифицирани попечители”.
На 15 февруари петчленен панел на SEC ще гласува по предложението.
Необходимо е мнозинство от 3 от 5 гласа, за да може останалата част от SEC официално да гласува предложението.
Ако предложението бъде одобрено, то ще бъде изменено с обратна връзка, когато е необходимо.
Yesterday, our Division of Examinations announced its 2023 examination priorities.
Read more 👇
— Gary Gensler (@GaryGensler) February 8, 2023
При одобрение, на някои криптофирми може да се наложи да преместят притежаваните дигитални активи на своите клиенти другаде.
Финансовите институции може да бъдат подложени на “изненадващи одити”, свързани с техните попечителски отношения, или други последици.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Председателят на SEC отправи предупреждение към криптокомпаниите
От март 2019 г. Комисията по ценни книжа и фондови борси (SEC) обсъжда какво се изисква, за да бъдеш квалифициран попечител на криптовалути.
Конкретните промени, към които се стреми SEC, трябва да бъдат изяснени.
Новината за предложението за гласуване идва след доклад от 26 януари, в който се предполага, че SEC скоро ще се насочи към инвестиционните консултанти от Уолстрийт заради техните предложения за попечителство на криптовалути за клиенти.
SEC се ангажира с Paxos Trust емитента на стабилни монети Binance USD, който според тях е била емитирана като нерегистрирана ценна книга.
Paxos заявиха, че ще бъдат готови да водят съдебно дело, ако е необходимо.
В жалбата, подадена на 30 март 2023 г., се твърди, че моделът на ИИ е “пристрастен, измамен и представлява риск за неприкосновеността на личните данни, както и обществената сигурност”.
Европейската банкова федерация (ЕБФ), която представлява 33 национални банкови асоциации и 3,500 индивидуални банки, публикува документ, в който подробно описва визията си за бъдещата екосистема на дигиталните пари.
В Сената на САЩ беше представен нов двупартиен законопроект, официално наречен “Закон за ограничаване на появата на заплахи за сигурността, които излагат на риск информационните и комуникационните технологии” (RESTRICT), неофициално известен като забраната на TikTok.
Съобщава се, че Signature Bank, базирана в Ню Йорк банка, която обслужва крипто клиенти, им дава срок до 5 април да преместят средствата си от банката или те ще бъдат закрити от Федералната корпорация за гарантиране на депозитите (FDIC), която беше назначена за синдик на банката, след като беше затворена от нюйоркските регулатори на 12 март.