Неотдавашно проучване на Paxos установи, че въпреки сривовете на крипто пазара през 2022 г., 89% от анкетираните все още се доверяват на "посредници" за съхранение на криптовалутите им.
Проведеното на 5 и 6 януари проучване имаше за цел да разбере как крипто зимата и сривовете на гигантите в крипто сектора през 2022 г. са повлияли на поведението на потребителите и доверието им в крипто екосистемата.
After a turbulent end to 2022, crypto consumers have remained confident for 2023. We conducted a consumer survey and found many reasons why crypto is still viewed as a primary staple for financial livelihoods. Read our full survey here: https://t.co/AwFrGMuX0r pic.twitter.com/TZcmct0O5L
— Paxos (@PaxosGlobal) March 7, 2023
Респондентите участвали в проучването са 5,000 и трябваше да покрият следните критерии:
Въпреки ниските цени на криптоактивите и пазарните сътресения и фалити, породени от фалита на FTX и много други компании, проучването установи, че от тези, които са проследили сагата с FTX, повече от половината (57%) от анкетираните или са планирали да купят повече криптовалута, или просто да не правят нищо в резултат на новината.
НЕ ИЗПУСКАЙ: Биткойн: Възходът не е приключил, твърди анализатор
Анкетата също така установи, че 89% от респондентите все още имат доверие на посредници като банки, крипто борси и/или приложения за мобилни разплащания, за да държат криптовалутите си.
Проучването установи и по-голямо желание от страна на потребителите да могат да купуват Биткойн (BTC), Етериум (ETH) и други дигитални активи от традиционните банки, като 75% от анкетираните (от всички възрастови групи, видими на долната графика) са посочили, че е “вероятно или много вероятно” да закупят криптовалута от своята основна банка, ако тя предлага подобна услуга, което представлява увеличение с 12 процента спрямо предходната година.
Освен това според информацията 45% от анкетираните твърдят, че биха били насърчени да инвестират повече в криптовалути, ако те са по-широко разпространени от страна на банките и другите финансови институции.
Проучването показа, че 3 от 5-те най-желани причини за използване на криптовалутите включват ежедневни финансови транзакции, включително плащания и парични преводи. Това дава голяма възможност на компаниите да въведат опция за крипто покупки на стоки от търговци. Освен това 40% от респондентите твърдят, че биха били насърчени да инвестират в криптовалути, ако повече търговци приемат крипто плащания.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: 5 от 9 компании, регистрирани в SEC са се сринали
В заключение, Paxos смята, че въпреки променливия криптопазар през 2022 г. потребителите не са загубили вяра в своите крипто инвестиции.
Тъй като проучването е проведено към началото на януари, то събраните резултати не са взели предвид по-скорошните проблеми в пространството, като например новослучилите се фалити, репресиите срещу Paxos, емитиранта от тях стабилна монета BUSD и финтех компанията Robinhood.
Чамат Палихапития, милиардер и рисков капиталист, наскоро сподели мнението си за кризата във финансовата система на САЩ в новия епизод на подкаста “All-In”.
Animoca Brands, компания за рисков капитал и разработчик на Web3 игри, отхвърли твърденията, че е намалила целевата стойност на своя metaverse фонд с $200 милиона или с 20%, до $800 милиона поради нестабилността на крипто пазара и нестабилността в банковия сектор.
В четвъртък вечерта президентът Найб Букеле обяви, че планира да предложи на Конгреса на Ел Салвадор законопроект за премахване на данъците върху технологичните иновации.
Централната банка на Обединените арабски емирства (ОАЕ) наскоро представи нов план за емитиране на дигиталната си валута, известна като “дигитален дирхам”.