Уикенда станахме свидетели на възходящи движения на по-голямата част от пазарът на криптовалути като в рамките на последните 24 часа общата пазарна капитализация се увеличи с над $60 милиарда.
На фона на този ръст в пазарната капитализация на Етериум (ETH) за по-малко от 24 часа се вляха над $20 милиарда, според данни на CoinMarketCap.
Освен това, в светлината на този подем, цената на ETH проби над решаващото ниво от $1,500. Към момента на публикуване активът се търгува на $1,530 – което представлява ръст от 14% за деня и близо 18% през предходната седмица.
С оглед на ръста през последните 24 часа Етериум е и най-тенденциозната криптовалута в платформата CoinMarketCap.
Забележително е, че на 25 октомври общността на Етериум прогнозира ETH да се търгува на цена от $1,488 на 30 ноември 2022 г., което тогава представляваше 10% увеличение, но сега е интересно, че е по-малко от текущата цена на актива. Тъй като ценовите прогнози ще продължат да се появяват от сега до края на месеца, ще бъде интригуващо да видим дали ще се появи по-бича средна цена за края на ноември 2022 г.
Наскоро инвестиционният гигант Fidelity обяви плановете си да предложи на институционалните потребители достъп до транзакциите с Етериум, позволявайки им да купуват, продават и прехвърлят актива от 28 октомври.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Етериум (ETH): Очертава се обрат за най-големия алткойн
Малко преди това Santiment съобщи, че на 11 септември адресите на Етериум китовете, притежаващи 1 милион или повече ETH, колективно са добавили още 3.5 милиона токена, увеличавайки общите си притежания с 14%.
Междувременно на 24 октомври ръководителят на Комисията по търговия със стокови фючърси (CFTC) обяви, че Биткойн (BTC) и Етериум са стоки. На въпрос дали CFTC или Комисията по ценни книжа и фондови борси (SEC) би имала по-големи правомощия, председателят на CFTC Ростин Бенам заяви:
Доста цинично е да се предполага, че две агенции не могат да се разберат и да работят заедно.
Той също така заяви, че според него двете най-известни криптовалути, Биткойн и Етериум, са стоки, въпреки че ръководителят на SEC Гари Генслер не би се съгласил с тази оценка.
В миналото Генслер се е съгласявал с концепцията, че Биткойн е стока. Сега обаче той смята, че ETH и други криптовалути, които използват подобен консенсус за доказателство за залог (PoS), трябва да бъдат класифицирани като ценни книжа.
Докато Биткойн остава близо до $109,000, Santiment отчита, че Етериум, Solana и XRP дремонстрират признаци на подновяване на силата си на фона на натрупването на големи позиции и променящото се поведение на инвеститорите. Докладът, представен по време на седмичното предаване на Santiment с Тони Едуард (Thinking Crypto), разглежда състоянието на пазара, използвайки ключови показатели като […]
Руският държавен гигант в областта на отбраната и технологиите Rostec разкри планове за пускане на стабилна монета, обвързана с рублата, и платформа за дигитални плащания до края на 2025 г., което е една от най-значимите стъпки на страната към финансова инфраструктура, базирана на блокчейн.
Бившият основен разработчик на Етериум Ерик Конър изложи убедителна оптимистична теза за алткойна, посочвайки сближаването на ончейн данните от и институционалните потоци, което може да подготви почвата за значително покачване на цените.
Докато дигиталните активи продължават да доминират финансовите заглавия, търговците внимателно следят кои токени печелят най-голямо внимание.