Franklin Templeton обяви, че неговият "OnChain US Government Money Market Fund" вече може да се търгува на Base, популярния блокчейн на Coinbase, отбелязвайки значителен етап като първия голям мениджър на активи, който стартира в този блокчейн от втори слой.
Фондът, който се котира под марката FOBXX и има активи на стойност $410 милиона, вече е достъпен в пет други блокчейна, включително Stellar, Aptos, Avalanche, Arbitrum и Polygon, като основната мрежа е Stellar. С тази интеграция Base се превръща в шестата платформа за инвеститорите.
Стартирал през 2021 г., FOBXX бе първият фонд на паричния пазар, който използва публична блокчейн система за регистриране на транзакции и собственост. По-рано тази година Franklin Templeton повиши полезността на фонда, като даде възможност за прехвърляне на peer-to-peer в рамките на екосистемата за дигитални активи.
Понастоящем той се нарежда на второ място по големина сред токенизираните фондове на пазара, следвайки USD Institutional Digital Liquidity Fund (BUIDL) на BlackRock, който към 31 октомври управлява активи за над $518 милиона.
От стартирането си миналата година Base набра значителна популярност, като събра над $8 милиарда в обща заключена стойност (TVL) и обработи 55% повече транзакции през третото тримесечие в сравнение с второто.
Тъй като крипто пазарите набират скорост през втората половина на 2025 г., поредица от ключови регулаторни и макроикономически събития са готови да оформят настроенията, ликвидността и ценовите действия в пространството.
Според доклад на Barron’s през второто тримесечие на 2025 г. държавната пенсионна система на Охайо (OPERS) е направила значителни корекции в портфейла си, като е увеличила значително експозицията си към Palantir и Strategy и е намалила тази към Lyft.
В изявление, което бележи значителна промяна в политиката, министърът на финансите на САЩ Скот Бесент потвърди, че блокчейн технологиите ще играят централна роля в бъдещето на американските разплащания, а американският долар официално ще бъде „ончейн“.
JPMorgan и други големи американски банки са подложени на натиск заради съдебен иск, целящ да премахне новосъздаденото от Бюрото за финансова защита на потребителите (CFPB) „правило за отворено банкиране“.