Според неотдавнашните коментари на известния икономист Питър Шиф американският долар в момента се намира в несигурна ситуация.
Освен това той смята, че има възможност за значителен срив на фондовия пазар, който би могъл да дестабилизира стойността му.
Икономистът предполага, че дългосрочните лихвени проценти могат да се повишат рязко, което би могло да има както пряко, така и косвено въздействие върху кредитите и потребителските цени в близко бъдеще.
Напоследък доларът е в уязвимо положение, като преди това достигна най-ниската си стойност по време на тежката рецесия преди няколко месеца. Въпреки това, с връщането на инфлацията към по-управляеми нива, изглежда, че за момента той се стабилизира.
Въпреки това Шиф предупреди, че може да се очертае сериозна криза за долара, която заплашва да срине икономиката на САЩ. Въпреки че председателят на Федералния резерв Джером Пауъл посочи, че икономиката се коригира и инфлацията се нормализира, продължават опасенията за предстоящата година по отношение на нейното въздействие върху пазарите.
В светлината на настоящите пазарни условия Питър Шиф съветва американските инвеститори да обмислят инвестиране в злато или закупуване на златни кюлчета. Той смята, че благородните метали могат да послужат като предпазна мярка за икономиката в момента, а инвестирането в акции на златодобивни компании също може да бъде разумен избор.
Върховният съд на САЩ отказа да се намеси в съдебно дело срещу Nvidia, като по този начин позволи на акционерите да продължат делото си относно приходите на компанията, свързани с крипто.
На 10 декември Шактиканта Дас завърши мандата си като управител на Резервната банка на Индия (RBI) и се възползва от възможността да изтъкне трайната си визия за индийската икономика, подчертавайки по-специално ролята на дигиталните иновации.
Делото за несъстоятелност на FTX продължава да се развива със значителни промени, тъй като последните документи разкриват възстановяването на милиони от политически дарения, направени от борсата.
Бившият председател на Фед в Кливланд Лорета Местер предполага, че Федералният резерв може да се наложи да преосмисли стратегията си за лихвените проценти в резултат на последните тенденции при инфлацията.