Този проект идва в отговор на нарастващата зависимост от възобновяемите енергийни източници, които могат да предизвикат нестабилност в мрежата поради присъщата им променливост, свързана с метеорологичните условия.
Нова пилотна инициатива в Германия, стартирана от дъщерното дружество на Deutsche Telekom MMS в сътрудничество с Bankhaus Metzler, проучва потенциала на добива на Биткойн за стабилизиране на енергийната мрежа. Като използва гъвкавите енергийни нужди на добива на BTC, инициативата има за цел да осигури стабилизиращ буфер за мрежата.
Дейностите по добив ще се извършват на площадката на Riva GmbH Engineering в Бакнанг, оборудвана със слънчеви панели. Telekom MMS ще се грижи за майнинг инфраструктурата, а Bankhaus Metzler ще управлява оперативното тестване и оценката на данните.
Оливър Найдерле, ръководител на отдел „Дигитално доверие и Web3 инфраструктура“ в Telekom MMS, подчерта, че проектът има за цел да оцени регулаторните последици от добива на Биткойн за енергийната мрежа на Германия, тъй като възобновяемите източници стават все по-значими.
Този модел отразява успешните реализации в САЩ и Финландия, където е доказано, че добивът на Биткойн помага за балансиране на търсенето на енергия, особено в полза на производителите на слънчева и вятърна енергия. Хендрик Кьониг, ръководител на службата за дигитални активи в Bankhaus Metzler, посочи, че проектът има за цел да разкрие иновативни приложения на блокчейн технологията извън финансите, като подчерта значението на надежден финансов партньор при управлението на крипто активи.
След страхотното начало на декември, пазарът на криптовалути започва да се охлажда, тъй като ставаме свидетели на големи ликвидации.
Индексът на страха и алчността се покачи до 83, ниво, което често се свързва с потенциални отстъпления от цените на пазара.
Неотдавна Биткойн влезе в заглавията на вестниците, като за кратко надхвърли границата от $100,000 за първи път в историята си, но инерцията му спря.
MicroStrategy отново развълнува крипто общността, като от 2 до 8 декември придоби 21,550 BTC за общо $2.1 милиарда в брой.