Лондонската полиция разкри, че през миналата година инвеститори са загубили £36 милиона ($39.7 милиона) заради измами с криптовалути чрез Binance.
Местните медии съобщават, че властите са изчислили сумата въз основа на престъпленията докладвани на Action Fraud (британския център за докладване на измами и киберпрестъпления).
Според данни получени чрез искане съобразна закона за свобода на информацията (FOI), кражбите свързани с Binance съставляват близо 18% от крипто измамите на стойност £204 милиона, докладвани на британската полиция през 2021 г.
Новината идва само няколко дни, след като международната крипто борса откри, че нейният хъб за токени BSC бе хакнат. В следствие на хака бяха компроментирани средства на стойност над $580 милиона (2 милиона BNB).
Докладът разкрива, че в по-голямата част от измамите е използван Биткойн (BTC). Kато цяло полицията разкри, че в различните борси са постъпили 9,288 жалби за крипто престъпления със средна загуба от £21,620 (около $24,000) на човек.
Данните също така показват, че две трети от жертвите на крипто измами са мъже и че четири от всеки пет жертви са на възраст над 30 години.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн ще бъде доминантната форма на пари – Л. Лепард
Тигран Гамбарян, глобален ръководител на отдела за разузнаване и разследвания на Binance попита защо полицията не е включила конкретни данни от други борси. Той заяви, че компанията ще се стреми да получи конкретизирана информация за сумата от $39.7 милиона.
От Binance заявиха, че ще изградят най-експертния екип за киберкриминалистика на планетата, като същевременно ще си сътрудничи със световните правоприлагащи органи.
Екипът по сигурността на Microsoft наскоро разкри троянски кон за отдалечен достъп (RAT), насочен към крипто портфейли, използвани в Google Chrome.
Крипто потребителите са засегнати от вълна от фишинг имейли, като измамници се представят за Coinbase и Gemini.
В петък служители от Централното бюро за разследване на Тайланд (CIB) разкриха значителна незаконна операция за копаене на крипто, като конфискуваха 63 машини за копаене, оценени на приблизително 2 милиона бата ($60,000).
Фирмата за блокчейн анализи Bubblemaps е открила доказателства, че Хейдън Дейвис, беглецът, който стои зад проекта LIBRA и е издирван от Интерпол, може да е вдъхновител на новостартирала криптовалута, наречена WOLF.