НАЧАЛО Регулации

14% от големите крипто борси са лицензирани от регулаторите

29.03.2019 17:58 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
14% от големите крипто борси са лицензирани от регулаторите

Само 14% от 216 глобални крипто обмена бяха потвърдени като лицензирани от регулаторите. Това е открито от стартъпа за регулаторна технология (регтех), Coinfirm, при доклад за рисковете на крипто борсите, издаден на 27-ми март.

Coinfirm е базирана в Лондон регулаторна технологична фирма за дигитални валути и блокчейн. Тя направи проучване на 216 глобални крипто борси, за да очертае основните рискове, които могат да бъдат свързани с всяка платформа, както и да подпомага на мониторинга при разработването на необходимите регулаторни рамки. Анализираните борси според съобщенията представляват повече от 90% от глобалната крипто пазарна активност.

В проучването, Coinfirm оцени борсите в седем рискови категории, включително лиценз и разрешение, клиентска проверка (CDD), Know-your-Customer (KYC), спазване на мерките срещу изпирането на пари (AML), санкции, висши държавни служители, юрисдикция и отрицателни и неблагоприятни медии.

Проучването установи, че 69% от борсите не разполагат с „пълни и прозрачни“ процедури за CDD и KYC, докато само 26% са въвели процедури за борба с изпирането на пари, като например наблюдение на сделки или набиране на служител по изпиране на пари.

Coinfirm също така установи, че 40% от анализираните борси не поддържат фиатни валути и извършват обмен само между криптовалути. От останалите 60%, които осигуряват обмен на фиат, само 23% имат пълни процеси на KYC, които поддържаха депозитите и тегленията за крипто и фиатните транзакции.

В доклада, Coinfirm осигури средната съставна рискова ефективност на борсите в конкретни юрисдикции, с държави с нисък риск, включително страни като Австралия, Норвегия, Швеция, Финландия, Германия, Швейцария и други. Сред високорисковите нации, Coinfirm изброява Русия, Беларус, Украйна, Иран, редица африкански държави и други.

САЩ, Канада, Обединеното кралство, Бразилия, Китай, Индия, Саудитска Арабия бяха оценени като среден риск.

Average composite risk performance of crypto exchanges by country. Source: Coinfirm

Binance, най-голямата крипто-търговска платформа спрямо дневни обеми на търговия, беше оценена като високорисков обмен поради дълготрайния период на излагане на анонимни криптовалути, като Monero (XMR) и ZCash (ZEC), според докладът. Coinfirm добави, че борсата изглежда редовно променя юрисдикцията си, което води до потенциален регулаторен арбитраж.

Наскоро Binance си партнира с IdentityMind, фирма за управление на риска и спазване на правилата, за да отговори на мерките за сигурност и съответствие на данните за глобалните операции на Binance, като позволи инструментите за съответствие на KYC и AML на IdentityMind.

По-рано днес, изпълнителният директор на Binance, Чанпен Джао каза, че последните доклади за фалшивите обеми на търговия на CoinMarketCap са полезни за крипто индустрията.


https://t.me/joinchat/GVKUGRH2XQaG9Ww6oeui4Q

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Американски сенатор оспорва натиска на САЩ върху крипто пазара

На фона на нарастващия глобален регулаторен контрол върху сектора на криптовалутите, сенатор Синтия Лумис се очертава като остър критик на подхода на администрацията на Байдън.

03.05.2024 11:00 1 мин. четене

Русия няма планове да забрани Биткойн или криптовалутите

Според изявление на законодател, последните съобщения, че Русия възнамерява да наложи пълна забрана на транзакциите с криптовалути поради геополитическо напрежение, са неточни.

30.04.2024 9:39 2 мин. четене

ЕС затяга регулациите за борба с прането на пари в сектора на криптовалутите

Европейският парламент наскоро одобри цялостен пакет от закони, насочени към укрепване на усилията на Европейския съюз за борба с прането на пари (AML) и финансирането на тероризма (CTF), със забележим акцент върху затягането на регулациите в сектора на криптовалутите.

30.04.2024 1:30 2 мин. четене

Основателят на Tron е скептичен за одобрението на спот Етериум ETF

Джъстин Сън, основателят на Tron, изрази скептицизъм по отношение на одобрението на спот Етериум ETF от Комисията по ценни книжа и борси на САЩ (SEC).

30.04.2024 1:00 2 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.