Начало » Южна Австралия започва да копае Биткойн със слънчева енергия

Южна Австралия започва да копае Биткойн със слънчева енергия

17.09.2022 15:31 2 мин. четене Alexander Stefanov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Южна Австралия започва да копае Биткойн със слънчева енергия

В Южна Австралия започна да функционира захранвана със слънчева енергия ферма за добив на Биткойн (BTC), която се превръща в първия по рода си център в региона.

Заводът, управляван от Lumos Digital Mining, осигурява около пет мегавата електроенергия за дейността в опит да се ограничи въглеродният отпечатък на Биткойн (BTC), съобщи ABC News Australia на 16 септември.

Анджело Кондилас, служител на Lumos Digital Mining, заяви, че центърът има потенциал да добива поне 100 BTC за една година, но количеството зависи от наличието на електроенергия.

Той отбеляза, че в даден момент компанията може да черпи енергия от основната мрежа, ако има нужда от увеличаване на производството. Компанията, разположена в индустриалния град Уайала, планира да насочва и други субекти, които се интересуват от използването на слънчева енергия, за да се включат в добива на Биткойн.

„[…] Ние по принцип сме като гъба – попиваме излишъка, който не се използва“, казва Кондилас.

Декарбонизиране на блокчейн

Ник Шампион, държавният министър на търговията и инвестициите, отбеляза, че използването на слънчевата енергия ще допринесе за декарбонизирането на блокчейн на фона на повишеното търсене.

Забележително е, че добивът на Биткойн е подложен на критики заради потреблението на енергия от актива в период, в който различни юрисдикции работят за борба с изменението на климата.


ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Celsius дължат $2 милиарда на заинтересовани страни


В отговор на реакциите все повече предприятия за добив на криптовалути използват възобновяеми енергийни източници. Например Aspen Creek Digital също стартира операции за добив на BTC със слънчева енергия в западната част на Колорадо.

Борба с изменението на климата

В тази насока Белият дом наскоро предупреди, че производството на криптовалути може да провали усилията за борба с изменението на климата. В доклад на Белия дом се посочва, че трябва да се предприемат стъпки за справяне с този проблем, въпреки че не бяха споделени никакви предложени правила.

„В зависимост от енергийната интензивност на използваната технология, крипто активите могат да попречат на по-широките усилия за постигане на нетно нулево въглеродно замърсяване в съответствие с ангажиментите и целите на САЩ в областта на климата“, заяви служител на Белия дом.

Последните опасения относно потреблението на енергия от Биткойн са част от изпълнителната заповед на президента Джо Байдън, която нарежда на федералните агенции да проучат развитието на криптовалутите.

Вследствие на това на 16 септември Белият дом публикува първата по рода си крипто рамка, лобираща за повече контрол и други закони за криптовалутите.

 

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Биткойн Новини

Биткойн се задържа под пиковата си стойност – предстои ли нов рекорд?

Биткойн се задържа стабилно около нивото от $104,000, като се търгува вертикално след експлозивния скок от миналата седмица, когато премина шестцифрената граница.

11.05.2025 16:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Ето колко са инвестициите на Goldman Sachs в Биткойн ETF

Goldman Sachs тихо се превърна в един от най-големите институционални играчи на спот Биткойн ETF пазара.

11.05.2025 13:30 1 мин. четене Alexander Zdravkov

Моделът на Strategy заинтригува Coinbase, но рискът попречи на реализацията

Докато Strategy се превърна в синоним на корпоративно натрупване на Биткойн, Coinbase избра различен път.

11.05.2025 8:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Ръстът на Биткойн предизвика прибиране на печалби – ще се отрази ли на цената?

Биткойн се търгува стабилно над нивото от $100,000, което предизвиква нов оптимизъм сред инвеститорите, но и повишава предпазливостта сред анализаторите, които следят за потенциални сътресения в бъдеще.

10.05.2025 20:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.