Начало » Регулации » Криптовалутите пречат на климатичните цели на САЩ – Джо Байдън

Криптовалутите пречат на климатичните цели на САЩ – Джо Байдън

09.09.2022 10:57 2 мин. четене Alexander Stefanov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Криптовалутите пречат на климатичните цели на САЩ – Джо Байдън

Белият дом изрази загриженост, че производството на криптовалути като Биткойн може да има отрицателно въздействие върху околната среда.

Това може да осуети усилията на САЩ за справяне с изменението на климата. 

Това поставя администрацията на Байдън като значителна страна в дебата за въглеродния отпечатък на цифровите активи. В продължение на месеци критиците изразяват загриженост относно количеството енергия, използвано при операциите за добив на криптовалути, както и за пропорцията от възобновяема енергия, която индустрията използва.

Интересно е, че макар Службата за научна и технологична политика на Белия дом да не предложи конкретни правила, в доклада, публикуван в четвъртък, 8 септември, се каза, че САЩ трябва да предприемат мерки за намаляване на емисиите, свързани с производството на криптовалути.

Според агенцията федералното правителство трябва да събере повече данни за използването на електроенергия и да си сътрудничи с държавите и криптосектора, за да установи насоки.

От Белият дом заявиха:

В зависимост от енергийната интензивност на използваната технология, крипто активите могат да попречат на по-широките усилия за постигане на нетно нулево въглеродно замърсяване в съответствие с ангажиментите и целите на САЩ в областта на климата.

Според проучването крипто операциите в САЩ понастоящем консумират почти същото количество енергия като домашните персонални компютри.

Застрашен ли е добива?

В проучването се посочва, че замърсяването на въздуха, шума и водата от дейностите по добив на крипто може да навреди на околната среда и да „изостри проблемите на екологичната справедливост за общностите с недостатъчно обслужване“

В същото време нарастващото потребление на електроенергия от такива процеси може да окаже допълнителен натиск върху вече натоварените енергийни системи. 

От друга страна, както отразихме, неотдавнашно проучване разкри, че според прогнозите Биткойн ще стане първата парична система, която ще достигне нетни нулеви емисии до 2024 г., въпреки че получава критики относно въглеродния си отпечатък. 

Въпреки това, както е посочено от Белият дом, новите насоки, изготвени от федералните агенции в сътрудничество с държавите и крипто сектора, могат да смекчат предполагаемите щети. Те могат да включват инициативи за ограничаване на шумовото замърсяване и насърчаване на използването на устойчива енергия.


ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Предстои още една разпродажба за Биткойн – Н. Мертен


Изпълнителната заповед от март

През март президентът Джо Байдън издаде цялостна изпълнителна заповед относно криптовалутите, която включваше и възлагането на разследване. В рамките на следващите седмици федерални отдели и служби ще направят препоръки, базирани на проучвания за това как правителството трябва да подходи към класа активи.

Представените на 8 септември констатации са в съответствие с акцента на администрацията на Байдън върху смекчаването на последиците от изменението на климата. От началото на 2021 г. американските правителствени агенции започнаха различни инициативи, свързани с глобалното затопляне. 

С над 8 години опит в индустрията на криптовалутите и блокчейн, Александър е опитен създател на съдържание и пазарен анализатор, посветен на това да направи дигиталните активи по-достъпни и разбираеми. Той е специалист в разбиването на сложни крипто тенденции, анализирането на пазарни движения и създаването на задълбочено съдържание, насочено към образованието както на новодошлите, така и на опитни инвеститори. Александър е изградил репутация на човек, който предоставя навременни и точни анализи, като същевременно следи отблизо регулаторните промени, нововъзникващите технологии и макроикономическите тенденции, които оформят бъдещето на дигиталните финанси. Работата му се корени в страстта към иновациите и твърдото убеждение, че широко разпространеното образование е ключ към ускоряване на глобалното приемане на криптовалутите.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Предстои важна седмица за криптовалутите в САЩ – какво да очакваме?

На 14 юли законодателите в САЩ стартират „Седмица на криптовалутите“, за да придвижат три ключови законопроекта, които могат да променят регулацията на дигиталните активи.

13.07.2025 9:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Американският сенат избра крипто застъпник за председател на ОСС

Сенатът на САЩ потвърди Джонатан Гулд за следващ шеф на Службата за валутен контрол (OCC), като номинацията му бе предадена на президента Доналд Тръмп за окончателно одобрение.

11.07.2025 17:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Австралия стартира тестови период за CBDC

Австралия засилва усилията си в областта на дигиталните валути със следващата фаза на проект „Acacia“ – пилотна програма, насочена към тестване на дигиталната валута на централната банка (CBDC) и токенизираните финанси в реални приложения.

10.07.2025 19:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Министерството на финансите на САЩ премахва правило за крипто отчет

Според Bloomberg, Министерството на финансите на САЩ официално отмени спорното изискване за отчитане на криптовалути, което бе насочено към децентрализираните борси.

10.07.2025 18:10 1 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.