Ето как Dogecoin (DOGE) и Shiba Inu (SHIB) се нареждат до водещите криптовалути по отношение на активните адреси.
Неотдавнашна публикация в X (Twitter) от платформата за пазарно разузнаване IntoTheBlock разкрива текущото състояние на различните водещи криптовалути въз основа на дневния брой активни адреси.
Един адрес се счита за „активен“, когато участва в транзакция – като изпращач или получател. По този начин броят на уникалните активни адреси може да бъде приравнен към дневния брой потребители в мрежата, което дава представа за обема на трафика в блокчейна.
На следващата графика са показани текущите активни адреси за някои от водещите криптовалути:
Както се вижда, Dogecoin се нарежда в средата с 56,980 активни адреса дневно. За разлика от него, Shiba Inu има значително по-малко активни потребители, като е позициониран близо до дъното с 6,770 активни адреса дневно.
Лайткойн (LTC), Етериум (ETH), Биткойн (BTC) и Tron (TRX) надминават DOGE със значителна разлика. Забележително е, че TRX води списъка с 2.26 милиона активни адреса дневно, четири пъти повече от BTC, което показва високо предпочитание към блокчейн транзакциите в Tron мрежата в сравнение с другите водещи криптовалути.
Под публикацията някои потребители отправиха запитване относно отсъствието на Solana (SOL) в списъка. От IntoTheBlock обясниха, че техните инструменти в момента не поддържат мрежата SOL. Данни от друг източник обаче сочат, че Solana има около 1.5 милиона дневно активни адреса. Това би поставило Solana на второ място след TRX, като допълнително понижава класацията на Dogecoin и Shiba Inu.
Значителният брой активни адреси за SOL подчертава популярността ѝ за блокчейн дейности сред потребителите.
Оказва се, че докато меме криптовалутите като Dogecoin и Shiba Inu са придобили популярност сред инвеститорите и са увеличили пазарната си капитализация, те изостават по отношение на свързаните с мрежата показатели, като например брой активни потребители.
Ripple избра глобалния банков гигант BNY Mellon за основен попечител на резервите, подкрепящи стабилната монета за корпоративно ползване Ripple USD (RLUSD).
Съоснователят на Етериум и главен изпълнителен директор на Consensys Джо Любин вярва, че нарастващото използване на алткойна в корпоративните резерви може да предефинира начина, по който традиционните финансови институции възприемат втория по големина дигитален актив.
През последните 24 часа централизирани крипто борси отчетоха вълна от масови депозити на алткойни, сочат данни от платформата за ончейн анализи Santiment.
Големите инвеститори постоянно увеличават лонг позициите си в няколко пренебрегвани алткойна, което сигнализира за потенциална фаза на натрупване в ранен етап.