Значителна част от финансовата дейност се върти около стремежа за постигане на максимална доходност - тенденция, разпространена както сред физическите лица, така и сред институциите.
Криптовалутата, подобно на други финансови инструменти, отразява този стремеж.
Изчисляването на доходността от стейкинг включва няколко основни етапа. Запознаването с тези етапи улеснява оценяването на потенциалната възвръщаемост от „залагането“ на вашата криптовалута.
Това налага да сте наясно с годишната процентна доходност (APY) на стейкинг програмата, продължителността и количеството, което възнамерявате да стейкнете, както и с потенциалните такси или санкции, свързани с неактивност, намаляване или преждевременно изтегляне на токените.
Освен това е жизненоважно да се отчита волатилността на пазара на криптовалути. Стойността на стейкнатите от вас активи може да се колебае, което потенциално може да доведе до различна стойност на доходността в термините на фиатната валута към края на стейкинг периода.
За да оптимизирате възвръщаемостта от залозите, изработването и изпълнението на стабилна стратегия става наложително. Макар и да не са универсално приложими, някои стратегии могат да се окажат ефективни при различните протоколи.
Изборът на най-високото APY при крипто стейкинг дава възможност за притежаване на активи, които генерират възвръщаемост само чрез притежаването им – което дава максимална стойност на вашата инвестиция. Винаги поддържайте ясна стратегия и разбирайте свързаните с нея рискове. Като златно правило се въздържайте да инвестирате повече, отколкото позволява толерантността ви към риска.
Степен на възнаграждение – 20%
Степен на инфлация – 9.7%
Реален процент на възнаграждение – 9.4%
Степен на възнаграждение – 14%
Степен на инфлация – 7%
Реален процент на възнаграждение – 6.2%
Процент на възнагражденията – 12.8%
Степен на инфлация – 7.8%
Реален процент на възнаграждение – 4.8%
Ставка на възнагражденията – 12.6%
Степен на инфлация – 9.5
Реален процент на възнаграждение – 7.8%
Ниво на възнаграждение – 9.4%
Степен на инфлация – 7.9%
Реален процент на възнаграждение – 1.4%
Възнаграждение – 8.7%
Степен на инфлация – 6.3%
Реален процент на възнаграждение – 2.29%
Степен на възнаграждение – 5.9%
Степен на инфлация – 3.%
Реален процент на възнаграждение – 2.1
Ниво на възнаграждение – 5.8%
Степен на инфлация – 4.2%
Реална ставка на възнаграждението – 1.5%
Степен на възнаграждение – 4.8%
Степен на инфлация – 2.1
Реална ставка на възнаграждение – 2.5 %
Тази статия не представлява инвестиционен съвет!
Нов етап в инвестиционните крипто продуктище бъде поставен тази сряда, когато REX Shares се готви да пусне първия в историята спот крипто борсово търгуван фонд (ETF), регистриран в САЩ, според съобщение на компанията, публикувано в X.
Нов доклад на CryptoQuant подчертава нарастващото разминаване между дългосрочните притежатели на Етериум и краткосрочните купувачи на Биткойн, като и на двата пазара се наблюдава значително акумулиране на активи на фона на нарастващото политическо и икономическо напрежение в САЩ.
Инициатива, стартирана в понеделник от общността, кани потребителите на Етериум да заключат произведения на изкуството, спомени и лични съобщения в децентрализирана „капсула на времето“, която ще бъде отворена на 11-ата годишнина на мрежата през следващата година.
Според нов анализ на CryptoQuant, TRON (TRX) може да се подготвя за пробив, тъй като стесняващите се ленти на Болинджър сочат за предстоящо увеличение на волатилността.