Първоинстанционният съд на Дубай одобри използването на криптовалута за изплащане на заплати в трудовите договори.
Това решение, взето на 15 август 2024 г., бележи значителна актуализация в подхода на ОАЕ към дигиталните валути.
Ирина Хийвър от NeosLegal подчерта, че това решение контрастира с дело от 2023 г., в което подобен иск е бил отхвърлен поради неясна оценка на съответната криптовалута.
Новото решение признава законността на изплащането на заплати както във фиатни, така и в дигитални токени, отразявайки по-прогресивна позиция по отношение на интеграцията на криптовалути.
Въпросният случай включваше служител, който претендираше за неизплатени заплати, съдържащи както парични средства, така и токени на EcoWatt. Преди това съдът не беше наложил плащане в криптовалута поради проблеми с оценката, но този път условията на договора бяха потвърдени, позволявайки плащане в посочените токени.
Това развитие създава прецедент за използването на криптовалути в трудовите договори и показва нарастващото приемане на дигиталните финансови транзакции в ОАЕ.
То също така подчертава значението на спазването на условията на договорите, независимо дали са в традиционна валута или в дигитални активи, като отбелязва стъпка напред в развитието на дигиталната икономика на ОАЕ.
BitGo, водещ американски попечител на криптовалути, представи нова платформа за управление и защита на местни токени, използвани в Web3 протоколите.
Фондация Linux създаде нова структура – Linux Foundation Decentralized Trust (LFDT), която има за цел да обедини проекти с отворен код за децентрализирани технологии.
Бивши високопоставени служители от Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се готвят да дадат показания по време на изслушване в Конгреса, на което ще бъде разгледан подходът на агенцията към регулирането на криптовалутите.
Милиардерът Питър Тийл изрази загриженост, че икономиката на САЩ вероятно щеше да е в рецесия, ако не бе мащабната държавна намеса.