Технологичният инвеститор SoftBank Group обмисля създаването на още един "Vision Fund", въпреки че резултатите от първите два са доста смесени, съобщава Wall Street Journal, позовавайки се на хора, запознати с дискусиите в компанията.
Това ще бъде третият такъв фонд, създаден от компанията през последните няколко години. SoftBank също така обмисля да вложи допълнителни средства в един от съществуващите фондове, вместо да създава нов, твърди WSJ.
Първият Vision Fund на стойност $100 милиарда беше създаден през 2017 г., като $60 милиарда инвестиции дойдоха от фондовете за богатство на Саудитска Арабия и Обединените арабски емирства.
Сред най-известните му инвестиции бяха WeWork и китайското приложение за превоз на пътници Didi. Първото от тях се провали зрелищно при първичното публично предлагане през 2019 г., което доведе до оставката на съоснователя на компанията Адам Нойман.
Didi също изпитва затруднения поради интензивния контрол от страна на китайските регулаторни органи през последната година. През юли тя беше глобена с $1.2 милиарда след едногодишна проверка на начина, по който се справя със защитата на данните.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Бахрейн се обръща към Биткойн за своята финансова инфраструктура
Vision Fund 2, стартирал през 2019 г., беше силно засегнат от спада в оценките на технологичните компании и е намалял с 19% спрямо първоначално инвестираните $49 милиарда.
Решение за стартирането на третия фонд се очаква през следващите месеци.
Водещата крипто борса Coinbase (COIN) ще пусне на пазара в САЩ от 21 юли безсроюни фючърсни договори, като по този начин ще се превърне в една от първите регулирани организации, предлагащи продукт, който отразява до голяма степен популярните в световен мащаб офшорни безсрочни договори.
Robinhood разшири предлагането си на крипто фючърси, като пусна микро фючърсни договори за XRP, Solana (SOL) и Биткойн (BTC).
В знакова стъпка за стратегията на града в областта на дигиталните активи, GF Securities (Hong Kong) стана първата компания за ценни книжа в Хонконг, която емитира токенизирани ценни книжа изцяло на блокчейна чрез HashKey Chain.
Mastercard направи смела крачка към сливането на традиционните финанси с децентрализираните технологии, като въведе нова функция, която позволява на потребителите да конвертират фиатни пари в криптовалути директно чрез своята мрежа.