Стабилните монети сякаш се вливат в централизираните крипто борси, а това може да означава предстоящо нарастване на натиска за покупка.
На 6 март CryptoQuant оповести ръст в притока на стабилни монети на борсите като най-високото ниво за годината e регистрирано на 5 март.
Това развитие предполага увеличаване на потенциалната покупателна способност на пазара, дори когато цените на Биткойн отбелязват краткосрочен спад.
Обикновено притокът на стабилни монети сигнализира за готовността на инвеститорите да подават поръчки за покупка на текущи или по-ниски цени.
По данни на CoinGecko изградените на Етериум проекти продължават да доминират на пазара на стабилните монети, владеейки 60% от общия дял, докато TRON и Binance Smart Chain държат съответно 27% и 7%.
Glassnode обаче съобщи, че средният брой BTC депозити на борсата е достигнал месечно дъно, което подкрепя мнението, че задържането и натрупването може да е за предпочитане пред продажбата в момента.
Въпреки това екосистемата на стабилните монети остава устойчива, съставлявайки около 12.7% от крипто пазарa, с обща капитализация от приблизително $136 милиарда.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн: най-добрият хедж срещу инфлацията?
Tether (USDT), лидерът на пазара може да се похвали с 52% дял и $70 милиарда в обращение, докато USD Coin (USDC) на Circle има малко под $44 милиарда в обращение, което представлява 32% от пазарния дял.
В същото време BUSD на Binance отбеляза 46% спад в циркулиращото предлагане след регулаторните действия на SEC като в обращение са едва $8.7 милиарда, което се равнява на 6.4% пазарен дял.
Animoca Brands, компания за рисков капитал и разработчик на Web3 игри, отхвърли твърденията, че е намалила целевата стойност на своя metaverse фонд с $200 милиона или с 20%, до $800 милиона поради нестабилността на крипто пазара и нестабилността в банковия сектор.
В четвъртък вечерта президентът Найб Букеле обяви, че планира да предложи на Конгреса на Ел Салвадор законопроект за премахване на данъците върху технологичните иновации.
Централната банка на Обединените арабски емирства (ОАЕ) наскоро представи нов план за емитиране на дигиталната си валута, известна като “дигитален дирхам”.
Sony Interactive Entertainment, компанията, която стои зад PlayStation подаде заявка за патент за рамка, която позволява на потребителите да прехвърлят и използват незаменяеми токени (NFT) в множество платформи за игри.