Първо президентът на Ел Салвадор Наиб Букеле заяви, че ще направи Биткойн законно платежно средство в страната си и Асамблеята прие закона.
Сега изглежда, че други лидери искат да последват този пример.
Президентът на Иран Хасан Рухани заяви тази седмица, че иска да узакони криптовалутите възможно най-скоро.
Той каза на заседание на правителствения Икономически координационен съвет:
За да узаконим дейността на криптовалутите и да защитим капитала на хората в тази област, трябва да измислим решение възможно най-скоро и да установим необходимите закони и инструкции.
В допълнение, Рухани каза, според доклад на официалния му уебсайт, че инвестициите в криптовалута са рискови и “трябва да се избягва непрофесионалното навлизане в това поле”.
Заслужава да се отбележи, че Иран не е въвел никаква регулаторна рамка за криптовалутите, но миналата година промени закона, за да използва Биткойни за внос.
ПРОЧЕТЕТЕ ОЩЕ: Правителството не може да спре крипто технологиите
CNN съобщава, че до 2025 г. транзакциите с криптовалути ще попаднат в обхвата на изискванията за отчитане от трети страни.
Южна Корея напредва с плановете си за усъвършенстване на нормативната уредба за криптовалутите, като възнамерява да приложи следващия етап от рамката си до края на 2025 г.
Регулаторните органи в Ню Йорк и Обединеното кралство обединяват усилията си, за да се справят с глобалния надзор на криптовалутите.
Бившият тайландски министър-председател Таксин Шинаватра призова Тайланд да приеме стабилните монети и да легализира онлайн хазарта.