Китайски съд установи, че незаменяемите токени (NFT) имат общи характеристики със собствеността, като например стойност, оскъдност, възможност за разпореждане и търгуване.
Според информацията съдът заявява, че дигиталните колекционерски предмети и NFT следва да се ползват със същата защита като физическата собственост, съгласно китайското законодателство.
The Hangzhou Court of China pointed out that NFT digital collections have the characteristics of value, scarcity, controllability, and tradability, and belong to online virtual property, which should be protected by Chinese laws. https://t.co/VONcSp0319
— Wu Blockchain (@WuBlockchain) December 5, 2022
Освен това съдът в Ханджоу посочи, че NFT колекциите притежават характеристики като стойност, оскъдност, възможност за контрол и търгуване и принадлежат към категорията на онлайн дигитална собственост.
Това се случва след неотдавнашно съдебно дело в Ханджоу относно спор за имуществени права между NFT платформа и потребител.
Създаването и управлението на незаменяеми токени в Китай се различават от тези в останалата част на света. По-голямата част от тях се считат за дигитални колекционерски предмети, а не за токени.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Биткойн (BTC) до $350,000 според исторически точен анализатор
Миналата година Китайската държавна информационна агенция дори издаде няколко дигитални колекционерски предмета.
Един от сложните аспекти на регулирането на сектора е, че голяма част от него е засегната от измами и хакери. През април тази година съдът в Ханджоу постанови първото в страната решение по дело, свързано с NFT.
Решението направи пазарите отговорни за потребителите, които създават незаменяеми токени от откраднати произведения.
В значителна промяна на политиката си Федералният резерв обяви в четвъртък, че вече няма да изисква от банките, лицензирани от щатските власти, да уведомяват централната банка, преди да се ангажират с дейности, свързани с крипто активи.
Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се обединява с Националната комисия за дигитални активи (CNAD) на Ел Салвадор, бившия партньор на Goldman Sachs Хедър Шемилт и адвокатската кантора Perkin, за да стартира трансгранична регулаторна рамка за криптовалутите.
Руската централна банка и Министерството на финансите планират да стартират крипто борса, насочена ексклузивно към „висококвалифицирани инвеститори“, според доклад на местната информационна агенция Interfax от сряда.
Нов доклад на Банката за международни разплащания (BIS) разпали отново сблъсъка между традиционните финансови органи и крипто света.