През 2022 г. крипто пазарът се характеризираше със значителна волатилност - фактор, който вероятно щеше да повлияе на новите проекти, присъединяващи се към пазара.
Това обаче не е така, тъй като разработчиците се опитват да получат дял от пазара, като пускат нови монети.
По-специално, към 15 август броят на криптовалутите, проследявани от CoinMarketCap, възлиза на 20,576. Това представлява 709 нови дигитални актива или 3.5% увеличение спрямо 19,866 – регистрирани на 15 юни.
Ръстът идва в момент, когато общият пазар се опитва да маневрира в периода на крипто зимата, който доминираше през първата половина на 2022 г. Забележително е, че след бурното начало на годината общият крипто пазар започна краткосрочно рали, водено от Биткойн (BTC) и Етериум (ETH).
Например, след като бе заплашен от по-нататъшна корекция под $20,000, Биткойн регистрира незначителни печалби, след като на 14 август достигна $25,000.
На други места Етериум се нарежда сред най-печелившите токени, след като поддържа бичи импулс, задвижван от предстоящото „Сливане„, което ще прехвърли блокчейна към механизма за доказателство за залог (PoS). Същевременно Етериум продължава да предлага базова технология, върху която могат да се изграждат нови дигитални активи.
Постигнатите печалби накараха няколко анализатори да предположат, че пазарът е достигнал дъното си и съществува възможност за ново рали през втората половина на годината. Следователно може да се предположи, че появата на нови криптовалути е вдъхновена от възможността за ново рали на пазара.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Ето кои са ключовите фактори за възстановяването на крипто пазара
Субектите, които разкриват нови активи, се надяват да спечелят пари, като се има предвид, че криптовалутите са известни с това, че връщат значителни печалби за кратък период от време въпреки своята волатилност.
Интересно е, че се появиха и нови криптовалути въпреки срива на утвърдени екосистеми като Terra (LUNA). Струва си да се отбележи, че сгромолясването на Terra постави под съмнение дългосрочната устойчивост на хилядите съществуващи дигитални активи.
Съмненията са в съответствие с консенсуса, че повечето настоящи монети ще изчезнат с узряването на пазара. Освен това устойчивостта на активите ще зависи от тяхната специфична полезност.
Новите активи също така рязко нараснаха на фона на засиления регулаторен контрол в световен мащаб. Въпреки това не са въведени строги регулации, които да ограничат пускането на нови криптовалути, тъй като те не изискват дълъг регулаторен процес като листването на акции.
От друга страна, липсата на регулация стимулира и навлизането на измами на пазара, като злонамерените играчи се опитват да се възползват от нищо неподозиращите потребители.
Главният изпълнителен директор на Ripple Брад Гарлингхаус публично се обърна към продължаващата правна борба на компанията с Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC), разкривайки финансовите загуби, които тя е нанесла.
Блокчейн проектите непрекъснато се развиват, като всеки пробив дава представа за бъдещето на децентрализираните технологии.
Етериум отбеляза впечатляващ ръст на общата заключена стойност (TVL), като през изминалата седмица тя се увеличи със $7.79 милиарда.
Опасенията за забавяне на темпото на крипто пазара доведоха до увеличаване на спекулациите относно бъдещото движение на цените на алткойните.