Home

Сривът на екосистемата на Terra може да е била вътрешна работа

15.06.2022 11:17 2 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Сривът на екосистемата на Terra може да е била вътрешна работа

Портфейлът, идентифициран като “атакуващ” за генерирането на транзакция, която е довела до срива на алгоритмичната стабилна монета Terra, всъщност е бил поддържан от Terraform Labs на До Куон.

Следователно това показва, че сривът на екосистемата Terra (LUNA), довел до загуби за инвеститорите в размер на десетки милиарди долари, е бил предизвикан от действия, предприети вътре във фирмата. Това гласи ново изследване, разкрито от компанията за блокчейн сигурност Uppsala Security и CoinDesk Korea, публикувано на 14-ти юни.


Южнокорейските прокурори също така потвърдиха, че информацията разкрива, че нападателите, които са ударили Terra, не са били китове от Уолстрийт, а по-скоро портфейлите и вътрешното поведение, управлявани от самата Terraform Labs, която в момента се разследва. 


Използвайки инструменти за блокчейн криминалистика, Uppsala Security и CoinDesk Korea проучват причината за срива на проекта Terra на 7-ми май в продължение на около месец. Портфейлът (0x8d47f08ebc5554504742f547eb721a43d4947d0a), наричан за удобство “Портфейл А”, беше отбелязан като портфейл на атакуващ от множество изследователски фирми.


Сривът на екосистемата на Terra


Портфейлът A, изграден върху блокчейна на Етериум, е създаден на 7-ми май в 16:32 ч. по координираното универсално време (UTC). 


На същия ден се провали опитът за депегиране на валутата UST, която трябваше да бъде обвързана с долара. Около 21:44 ч. на същия ден Terraform Labs изтегли приблизително 150 милиона UST, което се равнява на приблизително 150 милиона USD, от DeFi услугата Curve. 


Това действие гарантира, че блокчейнът на Terra е запазил своята ликвидност. Във връзка с тази тема главният изпълнителен директор Куон До-Хьон заяви: 


“Причината за изваждането на UST на стойност $150 млн. от Curve е да се осигури по-стабилна ликвидност на UST.”


Същия ден, в 21:57 ч., портфейл А обменя 85 милиона UST за Curve – друга стабилна монета. Портфейл А генерира мащабна транзакция с UST в рамките на 13 минути, след като Terraform Labs временно премахна ликвидността на UST от Curve.

ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Още една алгоритмична стабилна монета загуби доларовата си фиксация

След това портфейл А предаде USDC на Coinbase, най-голямата северноамериканска борса за виртуални активи, след като обмени UST. Преди и след тази транзакция значително количество UST беше пуснато в множество борси по целия свят, което ускори загубата на фиксацията.


В резултат на това портфейл А беше идентифициран като портфейл на нападателя от различни фирми за блокчейн изследвания по целия свят. Някои хора спекулираха, че този портфейл принадлежи на финансова фирма от Уолстрийт, която иска да срине Terra.

Вижте пълния доклад на английски език тук.


Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Важна седмица за Уолстрийт – какво да очакваме?

Уолстрийт е в пълна бойна готовност, тъй като големите банки, сред които JPMorgan Chase, Citigroup, Goldman Sachs и Wells Fargo, се готвят да публикуват отчетите си за приходите.

12.01.2025 20:00 2 мин. четене Alexander Stefanov

САЩ предлагат нови правила за защита на потребителите на криптовалути от измами

Бюрото за финансова защита на потребителите в САЩ (CFPB) предложи нови правила за засилване на защитата на потребителите на криптовалути, като изисква от доставчиците да възстановяват разходите на жертвите на измами или кражби.

12.01.2025 18:00 2 мин. четене Kosta Gushterov

Tether доминира в приходите от такси за криптовалути с $122 милиона за една седмица

Тази седмица на пазара на криптовалути се наблюдава значително генериране на приходи от такси, като Tether се очертава като първенец.

12.01.2025 16:00 2 мин. четене Kosta Gushterov

Банките на път да загубят $850 милиарда през 2025 година

S&P Global прогнозира, че световните банки ще бъдат изправени пред кредитни загуби за близо $1 трилион през тази година, въпреки че икономическите перспективи показват признаци на подобрение.

12.01.2025 12:00 2 мин. четене Alexander Stefanov

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към биткойн адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.