НАЧАЛО Биткойн

Копаенето на Биткойн може да реши огромен екологичен проблем

04.11.2019 22:00 3 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Копаенето на Биткойн може да реши огромен екологичен проблем

Канадските газови компании използват заклещен газ, за да захранват добива на Биткойн, вместо просто да го изпускат в атмосферата.

Копаенето на Биткойн е известно с това, че изисква много ресурси, а с повишена цена на монетите, добивът отново е под светлината на прожекторите. Наскоро, газовите компании в Алберта, Канада, измислиха начин да използват заклещен природен газ за добив на Биткойн, вместо просто да го оставят да се разпръсква в атмосферата и да замърсява въздуха.

Всъщност, според последните доклади, до 500 м3 на ден се използват за крипто добив, вместо да бъдат изхвърляни в атмосферата.

Извличането на Биткойн изисква огромни количества ресурси, което се възприема от мнозина като проблем, който засяга околната среда. От друга страна, същото се отнася и за разпалването на газови джобове, откъдето газта се изпуска във въздуха, в страни като Канада.

Благодарение на неотдавнашното разкритие на газовите фирми в страната се разкрива, че целият този природен газ може да бъде използван за захранване на ферми за копаене на BTC. Според Франсис Пулиот, от Bull Bitcoin, използването на газ по този начин решава масов проблем за собствениците на газови кладенци, хиляди от които се борят да овладеят тези изблици на газ или да намерят случай на употреба за тях.

Освен това, през годините цените на природния газ намаляват, което не създаде точно стимул за събирането и транспортирането му. Единственият начин да се отървете от него беше да го изгорите, докато напуска земята, което хем не възстановяваше никаква енергия, хем замърсяваше атмосферата.

Газовите кладенци вече няма да трябва да се затварят

Докато изгарянето на газ беше една форма на решение на проблема, компаниите не бяха в състояние да го правят за неопределено време. Има регулации, които поставят строги ограничения за това колко газ може да бъде изгорен, и след като компаниите достигнат този лимит, те ще трябва да затворят кладенците.

С новото решение, това вече няма да бъде така, тъй като компаниите могат да инсталират Биткойн съоръжения за добив и да използват газта за копаене на монети. Тъй като по-голямата част от природния газ ще се използва за захранване на крипто ферми, ще има значително намаляване на емисиите на въглероден диоксид от проучването на газ и нефт, което в крайна сметка води до “по-зелено” копаене.

В същото време, този подход може да доведе и до по-голяма децентрализация на процеса на крипто добив.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Джак Дорси защитава политиките на Block на фона на обвиненията срещу компанията

По време на разговора за приходите на Block Inc. за първото тримесечие главният изпълнителен директор Джак Дорси засегна възможността за разследване от страна на Министерството на правосъдието.

03.05.2024 22:00 1 мин. четене

Страхът отново обвзема пазарите на Биткойн и криптовалутите – какво да следим

След впечатляващото рали, което достигна връхната си точка с рекордна цена в средата на март, водещата криптовалута, Биткойн, претърпя значителна корекция, което доведе до спад в инвеститорското доверие. Този внезапен обрат може да се отдаде на комбинация от фактори, като “Индексът на страха и алчността” изигра важна роля.

03.05.2024 21:00 2 мин. четене

Волатилността на японската йена изглежда притеснителна

Йената, която в момента е на най-ниската си точка от 1990 г. насам, преживя най-значителното си седмично колебание на цената от 2022 г. насам, а Японската централна банка се намеси на пазара за първи път от 1998 г. насам.

03.05.2024 20:30 2 мин. четене

Топ икономист разкри крипто позициите си – ето кои алткойни избра

Известният трейдър и икономист Алекс Крюгер разкри настоящата си бича позиция относно състоянието на крипто пазра.

03.05.2024 20:00 1 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.