Начало » Други » Кой е най-големият крипто бранд?

Кой е най-големият крипто бранд?

26.08.2022 9:00 3 мин. четене Alexander Stefanov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Кой е най-големият крипто бранд?

Различни проекти за криптовалути се борят за пазарна доминация, докато секторът узрява. В тази насока проектите с повече случаи на употреба изглежда намират добър отзвук сред различни аудитории.

По-конкретно, блокчейн мрежата Cardano (ADA) се очертава като топ бранд на криптовалута, с коефициент 52.6, според доклада MBLM Top Brand Intimacy 2022.

Като цяло Cardano се класира на 26-та позиция, измествайки други масови марки като производителя на автомобили Ford (NYSE: F) и фирмата за преработка на храни Nestle.

На други места Биткойн (BTC) се класира на второ място сред марките за дигитални активи и се позиционира на 30-та позиция като цяло, следвана от Polkadot (DOT) на 111-та позиция. В същото време Етериум (ETH) застана на 120-то място и е четвъртият ‘най-интимен’ крипто бранд.

Проучването на MBLM за интимността на марките се фокусира върху най-големите марки въз основа на емоциите, а класацията използва технологични инструменти като изкуствен интелект, за да оцени как потребителите се свързват с марките, които използват и обичат.

Изследването измерва интимността чрез преглед на интензивността, архетипите и етапите въз основа на коефициент между 0 и 100. Колкото по-висока е оценката, толкова по-интензивна е емоционалната връзка с дадена марка.

Как Cardano надмина криптовалутата Биткойн

Според проучването няколко инициативи на разработчиците на Cardano са тласнали актива да надмине Биткойн, най-търгуваната криптовалута (след стабилната монета Tether USDT).

По-специално, позицията на Cardano се дължи на по-ниските инвестиционни разходи и способността да се минимизират рисковете, както и на брандинга, който популяризира мрежата като платформа, която се стреми да служи на всички създатели на промени.

„Cardano е блокчейн платформа за създатели на промени, новатори и визионери, с инструментите и технологиите, необходими за създаване на възможност за мнозина, както и за малцина, и за осъществяване на положителна глобална промяна. Това може да обясни защо Cardano води в изграждането на по-силни и емоционални връзки с потребителите“, се казва в проучването.

Констатациите са в съответствие с текущото развитие на мрежата Cardano, която има за цел да подобри блокчейна в опит да надмине платформи като Етериум.

window.coinzilla_display = window.coinzilla_display || [];
var c_display_preferences = {};
c_display_preferences.zone = „395ce7f5212a47c712“;
c_display_preferences.width = „728“;
c_display_preferences.height = „90“;
coinzilla_display.push(c_display_preferences);

Например, мрежата очаква да внедри хард форка Vasil, който обещава да направи блокчейна по-мащабируем. Освен това, Cardano е и най-разработваният крипто проект в GitHub през 2021 г.

Криптовалутите навлизат все повече в живота на потребителите

На друго място MBLM отбеляза, че въпреки изоставането на Биткойн от Cardano, активът е по-вкоренен в ежедневието на потребителите.


ПРОЧЕТИ ОЩЕ: Binance обяви подкрепата си за хард форка на Етериум след Сливането


Струва си да се отбележи, че криптовалутите бяха включени в списъка за първи път, като секторът дебютира на осмо място от 19 индустрии.

„Това е показателно за нарастващото разочарование на потребителите от традиционните финансови услуги. Намаляването на доверието и увеличаването на пренебрежението към тези институции може да накара недоволните потребители да потърсят алтернатива“, се казва още в доклада.

Като цяло MBLM признава, че криптовалутите са се представили по-добре от утвърдените финансови услуги – фактор, който ще окаже влияние върху бъдещето и на двете индустрии. Въпреки това изследователите посочиха, че устойчивостта ще зависи от регулирането и защитата на инвеститорите и потребителите, особено след като крипто брандове като Celsius подадоха молба за обявяване в несъстоятелност.

С над 8 години опит в индустрията на криптовалутите и блокчейн, Александър е опитен създател на съдържание и пазарен анализатор, посветен на това да направи дигиталните активи по-достъпни и разбираеми. Той е специалист в разбиването на сложни крипто тенденции, анализирането на пазарни движения и създаването на задълбочено съдържание, насочено към образованието както на новодошлите, така и на опитни инвеститори. Александър е изградил репутация на човек, който предоставя навременни и точни анализи, като същевременно следи отблизо регулаторните промени, нововъзникващите технологии и макроикономическите тенденции, които оформят бъдещето на дигиталните финанси. Работата му се корени в страстта към иновациите и твърдото убеждение, че широко разпространеното образование е ключ към ускоряване на глобалното приемане на криптовалутите.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Директорът на Bank of America потвърди слуховете за стабилна монета

Главният изпълнителен директор Брайън Мойнихан разкри, че Bank of America активно разработва предлагане на стабилни монети по време на конферентен разговор след отчета за приходите в сряда.

17.07.2025 13:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

PayPal разширява стабилната си монета към Arbitrum

PayPal разшири обхвата на своята стабилна монета, PayPal USD (PYUSD), до мрежата Arbitrum, отбелязвайки ключова стъпка в стратегията си за интегриране с по-бърза и по-рентабилна блокчейн инфраструктура.

16.07.2025 19:35 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Citigroup проучва възможността за стартиране на стабилна монета

Citigroup оценява потенциалното пускане на своя собствена стабилна монета, обезпечена с щатски долари, което е сигнал за нарастваща промяна в нагласите на традиционните финансови институции към дигиталните активи.

16.07.2025 16:00 2 мин. четене Alexander Zdravkov

Крипто циклите се развиват: Ето защо старите модели вече не работят

Според известен крипто анализатор традиционният четиригодишен цикъл, който някога определяше поведението на пазара на Биткойн и алткойните, вече е отживелица.

16.07.2025 12:00 3 мин. четене Alexander Zdravkov
Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.