Съоснователят на Етериум Антъни Ди Иорио каза, че освен Биткойн и Етериум, той наблюдава и Cardano (ADA), Polkadot (DOT) и Cosmos (ATOM).
В интервю за Kitco News Ди Иорио каза, че се запасява с трите алткойна заради хората, които работят по тези проекти.
Винаги съм бил ентусиазиран от Polkadot. Винаги съм бил ентусиазиран от Cosmos. Бил съм ентусиазиран да видя какво може да направи Cardano. Всеки един от тях има това, което съм виждал като потенциални ограничения или потенциални проблеми, но продължавам да купувам, само за да видя.
Не съм в течение на вътрешните работи на други проекти и понякога е трудно да се отдели необходимото време, за да се вникне в тях и да се види къде може да са потенциалните им фатални недостатъци, но проекти като Polkadot…, които се правят от Гавин Ууд, друг съосновател на Етериум.
Cardano с Чарлз Хоскинсън. Имам познания за хората, които стоят зад тях, и не знам докъде ще стигнат нещата, но те се опитват да решат проблеми.
Ако тези платформи се провалят, Ди Иорио твърди, че те все още могат да предложат опит за обучение.
Много от тези технологии, независимо дали ще успеят, или ще се провалят, предоставят ценни уроци за всички области, че дори и да се провалят или да се случи нещо, значи [можем да си кажем] „добре, какво научихме от това и какво можем да вземем от това?“ и потенциално това са били много смели стъпки, за да се опитат да решат проблем, който просто не са могли да решат. Не знам накъде отиват, но ги наблюдавам.
ПРОЧЕТИ ОЩЕ: CFTC: Цената на Биткойн (BTC) може да се удвои
След приключването на Сливането през септември ди Иорио каза, че Етериум все още трябва да види как преминаването към механизъм за доказателство за залог ще послужи на платформата.
Загрижен съм за рисковете от централизация на доказателството за залог. Мисля, че в момента е доказано, че има само два адреса или нещо подобно, на които се падат почти 50% от всички валидирания, които се случват.
Притеснен съм от субекти като борсите, които разполагат с голяма част от силата и валидирането, които се случват в момента. Това не е съвършена система и кой знае, може да излязат неща, за които не е помислено и които да доведат до по-големи рискове. Нека да видим какво ще се случи и какво ще излезе от това, за да можем да направим това определение за това коя система е по-добра.
На дневен ред отново е нов опит за решаване на продължаващия дебат за инфлацията – този път с преструктуриран модел на гласуване, предназначен да насърчи консенсуса и да придвижи мрежата към дългосрочните ѝ икономически цели.
След период на волатилност крипто пазарът изглежда се стабилизира.
Стабилната монета на Synthetix, sUSD, отново е подложена на натиск, тъй като продължава да се отдалечава от планирания си фиксиран курс от $1, което поражда нови опасения относно устойчивостта на децентрализираните стабилни монети.
Спекулациите около бъдещето на Dogecoin продължават да се засилват, като някои анализатори предполагат, че монетата може да достигне цена от $10.