НАЧАЛО Други

Какво се случва с Coinbase?

12.06.2020 16:00 3 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Какво се случва с Coinbase?

Coinbase претърпя радикална трансформация от откриването си през 2012 г., но много от промените не са добре съвместими с нейните клиенти.

Неотдавнашните реформи на борсата бяха мащабни и бяха посрещнати с масово напускане на потребители и намалена пазарна капитализация.

Промените започнаха преди близо две години, когато Coinbase обяви бързото добавяне на четири нови монети – Civic (CVC), District 0x (DNT), Loom Network (LOOM) и Decentraland (MANA). Понастоящем борсата има 27 изброени актива, включително тяхната стабилна монета USDC.

Преди тези допълнения Coinbase беше известна с бавното добавяне на двойки за търговия. Например, добавянето на Биткойн Кеш (BCH) отне близо пет месеца, а ръководството на компанията прекара голяма част от това време, убеждавайки общността на криптовалутите, че новодобавената валута е подходяща.

От добавянето на четири монети обаче Coinbase бързо разшири списъците си. Тази седмица Coinbase обяви 18 нови потенциални листинга: Aave , Aragon, Arweave, Bancor, COMP, DigiByte , Horizen , Livepeer, NuCypher, Numeraire , KEEP Network, Origin Protocol, Ren, Render Network, Siacoin , SKALE Network, Synthetix и VeChain.

Токените на Бари

Връзката между много от токените в списъка изглежда някак съмнителна. Особено забележително, добавянето на Аragon (ANT) беше прогнозирано миналия юни след разкриването на връзката с Digital Digital Group (DCG). Редица от новоизброените монети също имат връзки към DCG, включително директни позиции в Horizon и Livepeer – и двете иначе монети с малка капитализация, съответно са класирани на 86-о и 2212-о място в CoinMarketCap.

Това не трябва да е изненада, тъй като DCG, основан от Бари Силбърт, е основен акционер в Coinbase. Изброяването на монетите на компанията постоянно предизвиква скок в стойността (например скорошния скок на OmiseGo).

Гаф след гаф

Донякъде случайното и бързо добавяне на монети не беше единственият проблем. Coinbase също наскоро се съгласи да помогне на DEA и IRS, като очевидно нарушава поверителността на клиентите.

Сделката позволява на агенциите достъп до голямата база данни на Coinbase, подкрепена миналата година от придобиването на Neutrino.

Поставяйки тези инструменти на разположение на правителството на САЩ, Coinbase наруши някои от най-основните принципи на криптовалутите – поверителност и анонимност.

Нещо повече, борсата постоянно е прекъсвала обслужването по време на големи пазарни промени. Това накара потребителите да се чувстват измамени, тъй като не са успели да купуват и продават по време на някои от най-важните пазарни движения.

Maсова миграция от платформата

Списъкът с нарушения от борсата продължава да расте. В резултат, потребителите започнаха масово изселване далеч от борсата.

Както бе съобщено, над $200 милиона бяха премахнати от Coinbase, което съвпадна с движението #BoycottCoinbase в Twitter.

Въпреки че загубите са били значителни, борсата е казала много малко по отношение на случващото се. Вместо това, акцентът беше върху обединяването на ресурси за осигуряване на институционална подкрепа. Неотдавнашното придобиване на криптовалутния брокер Tagomi бе възхвалявано от Coinbase като краен компонент, необходим за цялостна институционална система.

Изглежда, че бизнес моделът на Coinbase се отдалечава от отделните инвеститори и потребители, за да се съсредоточи повече върху институциите.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

БРИКС: Колапсът на долара може да доведе до създаване на нова алтернатива

Алексей Можин, представител на Русия в Международния валутен фонд, предположи, че групата нации от БРИКС може да обмисли въвеждането на алтернативна валута, ако доларът и международната парична система се сринат.

06.05.2024 7:00 2 мин. четене

Колко пари има Бил Гейтс в акциите на Microsoft?

Бил Гейтс постигна известност и натрупа значителното си богатство чрез ролята си на съосновател и бивш главен изпълнителен директор на Microsoft.

06.05.2024 6:30 2 мин. четене

Русия предполагаемо използва софтуера на Kaspersky във войната срещу Украйна

Доброволна група за събиране на разузнавателна информация, наречена InformNapalm, твърди, че AI софтуер, разработен от руската фирма за киберсигурност Kaspersky, е бил интегриран в руски дронове, използвани в конфликта с Украйна.

06.05.2024 5:00 2 мин. четене

Целта от 2% инфлация е критична за стабилизиране на американската икономика

Президентът на Федералния резерв на Ню Йорк Джон Уилямс подчерта значението на целта на централната банка на САЩ за инфлация от 2% за поддържане на ценовата стабилност и насърчаване на икономическия просперитет по време на скорошна конференция.

06.05.2024 4:00 2 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.