НАЧАЛО Други

Как ще повлияе COVID-19 на световната икономика?

03.04.2020 20:15 3 мин. четене
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Как ще повлияе COVID-19 на световната икономика?

Поради коронавируса, правителствата по целия свят предприемат мерки, които вредят на индустриите и финансовите пазари.

 Много крипто проекти и конференции се замразени и отложени. Биткойн и остатъка от крипто пазарът също пострадаха. 

 

Как вирусът афектира хората

 

Вирусът бе засечен за първи път в Ухан през декември миналата година.  

 

Според Worldometers, над  474,900 нови случая на заразени и 21,353 смърти, свързани с COVID-19, са били отчетени на 26-ти март. До края на февруари Китай остана епицентър на заразата с над 80,000 случая. Вирусът вече се е разпространил във всички континенти. . 

 

Държавите предприемат спешни мерки. Затварят се училища и университети, отменят се спортни и културни събития. Европейският съюз реши да затвори границите си, допускайки само граждани да се връщат. 

 

Какви ще са последствията?

 

В книгата си “Черния лебед” Насим Никълъс Талеб предвиди появата на ‘много странен вирус’, чието разпространение е пряко свързано с броя пътуващи хора. Самолетите, позволяващи разпространението на вируса, комбинирани с инфраструктурата на летищата, катализира обсега на вируса.

 

Анализатори от Русия твърдят, че COVID-19 е по-опасен от сезонните грипове, но предимно за хора в епицентъра на заразата. Според тях, дори и смъртността да не е сериозна, паниката вероятно ще продължи да се засилва.

 

Правителствените мерки включват затваряне на граници, ограничаване на работни часове и ‘социално дистанциране’ . Всеки бизнес, свързан с туризъм, организация на събития, транспорт и много други, ще претърпи значителни загуби.

 

Положението е особено тежко в държави като Италия, където малките и средни бизнеси силно разчитат на туризъм.


От друга страна, някои индсутрии – като тези на видео игрите и стрийминга на филми и сериали – се радват на успех в тези обстоятелства. Според проуване на Tower research, свалянията на игри в Apple Store в Китай се е увеличил с 27.5% от миналата година и доходността на тези апликации е скочила с 12.1%.

 

Глобалните икономически шокове имат ефект върху финансовата инфраструктура, от която зависят дори бързо-развиващи се индустрии.

 

Финансовата индустрия вече показва признаци на криза. На 8-ми март, Уол Стрийт изпита сериозни трусове, като S&P500 и индустриалният индекс Dow Jones отчетоха главоломни спадове. 

 

Много крипто събития бяха отменени, като това се случи не само в по-тежко засегнатите страни. London Blockchain Week се състоя преди да бъдат приети по-сериозни мерки, но събитието отчете ниска посещаемост. Някои конференции преминаха в онлайн формат. WeWork Blockchain Labs бе една от тях. Отмяната на такива събития означава, че ще има по-малко колаборации и транзакции.

 

Епидемията се забавя в Китай, което може да е добра новина за миньорите. Тъй като ⅔ от хеш-рейтът е съсредоточен в Китай, ескалацията на падемията би могла да означава и спад в хеш-рейта.

 

На 10-ти март миналата година, Биткойн се търгуваше за по-малко от $ 4,000. В началото на март тази година, криптовалутата превзе $ 9,000, но не успя да задържи нивото и се отдръпна до $ 6,000.

 

В началото на март, новините за коронавируса бяха придружени от срив в пазара на петрол. Цената на фючърсите на ‘Brent Crude Oil’ падна до $ 25.98 за варел. Резкият спад от 5-ти март се ускори в рамките на няколко дни, като много експерти прогнозират $ 20 за варел, наричайки този срив ‘най-големият за последните 30 години’.

 

Въпреки че се очаква краткосрочната волатилност да продължи, средносрочните перспективи за Биткойн изглеждат добри. Халвингът наближава, хеш-рейтът се увеличава, достигайки рекордни стойности. 

 

Франция и Германия са на път да определят Биткойн като легитимен актив, Южна Корея легализира криптовалутите и има промяна в отношението към крипто в Индия. В допълнение, някои експерти твърдят, че в дългосрочен план тази икономическа криза може да подчертае истинската стойност на криптовалутите, особено ако Биткойн изпълни роялта си на хедж срещу подобни икономически сътресения.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Други Новини

Tether вече държи повече американски държавни облигации от Германия

Tethe надмина на Германия по отношение на притежанията на държавни облигации на САЩ, отбелязвайки значителното си влиянието в сектора на дигиталните активи и предизвиква дискусии относно необходимостта от регулиране на стабилните монети.

19.05.2024 8:30 2 мин. четене

Венецуела спира всички операции за копаене на крипто

Венецуелското министерство на електроенергията реши да прекъсне всички операции за копаене на криптовалута от националната електрическа мрежа (SEN), за да управлява потреблението на енергия и да осигури стабилно електроснабдяване за гражданите, според доклад на AlbertoNews от 18 май.

19.05.2024 7:30 1 мин. четене

БРИКС: Ето в каква валута се изпълняват 90% от сделките на съюза

Русия и Китай са решили все повече да използват собствените си национални платежни системи за двустранна търговия, според руския президент Владимир Путин по време на пресконференция след разговори с Китай.

19.05.2024 7:00 1 мин. четене

Ripple с блестящи резултати за първото тримесечие – какво да оакваме от XRP?

Въпреки изправените пред правни предизвикателства, Ripple постигна значителен растеж през първото тримесечие на 2024 г., достигайки множество важни етапи.

19.05.2024 6:30 2 мин. четене

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към етериум адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.