Home

Г-20 напредва с международната регулаторна рамка за криптовалутите

10.09.2023 12:00 2мин. четене Kosta Gushterov
СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Г-20 напредва с международната регулаторна рамка за криптовалутите

Лидерите на страните от Г-20 ускоряват прилагането на трансгранична рамка за криптоактивите. Събрала се в Ню Делхи за двудневна среща на върха, групата постигна консенсус, който има за цел да улесни обмена на информация между държавите от 2027 г. нататък.

Този нов импулс идва в рамките на председателството на Индия на Г-20. Освен че се застъпи за засилена глобална координация, срещата на върха одобри препоръките на Съвета за финансова стабилност (СФС) за регулиране, надзор и контрол на криптоактивите и глобалните споразумения за стабилни монети. Тези препоръки имат за цел да поставят криптовалутите под регулаторен чадър, подобно на традиционното банкиране.

Рамка за отчитане на криптоактивите (CARF)

Първоначално въведена от Организацията за икономическо сътрудничество и развитие (ОИСР) през октомври 2022 г., Рамката за отчитане на криптоактиви (CARF) ще служи като крайъгълен камък на новата инициатива. CARF има за цел да предостави на данъчните органи повече прозрачност по отношение на транзакциите с криптовалути и техните бенефициенти.

Съгласно тази рамка държавите ще обменят автоматично информация за транзакциите с криптовалути. Следователно този ход има за цел да обхване дори транзакциите, които се извършват на нерегулирани крипто борси и доставчици на портфейли. Следователно две трети от световното население, живеещо в страните от Г-20, ще изпита последиците от тези регулаторни промени.

ЕС е водещ в областта на стандартите за оповестяване

Преди този консенсус на Г-20 Европейският съюз вече проправи пътя, като одобри актуализирани правила през май. Тези правила са в съответствие с CARF, като улесняват автоматизирания обмен на информация между европейските правителства.

Важно е да се отбележи, че всеки трансфер на дигитални активи вече трябва да включва подробности като името и номера на сметката на бенефициента, както и неговия адрес в разпределената счетоводна книга.

Освен това министрите на финансите и управителите на централните банки ще обсъдят по-нататъшни стъпки на срещата си през октомври 2023 г. МВФ и СФС също така работят съвместно за очертаване на регулаторната рамка за глобално координиран подход към криптоактивите.

Според декларацията на Г-20 от Ню Делхи държавите от Г-20 ще продължат да следят отблизо бързото развитие на крипто екосистемата, за да идентифицират и намалят рисковете.

Telegram

СПОДЕЛИ: СПОДЕЛЯНИЯ
Още Регулации Новини

Бивши служители на SEC ще свидетелстват за крипто регулирането на изслушване в Конгреса

Бивши високопоставени служители от Комисията по ценните книжа и фондовите борси на САЩ (SEC) се готвят да дадат показания по време на изслушване в Конгреса, на което ще бъде разгледан подходът на агенцията към регулирането на криптовалутите.

17.09.2024 9:30 2мин. четене Alexander Zdravkov

Големи крипто компании обединяват усилията си за постигане на съответствие с MiCA

Научната фондация за DLT (DSF) стартира крипто алианса MiCA на 16 септември, като учредители са Hedera, Ripple и фондация Aptos.

16.09.2024 22:00 2мин. четене Kosta Gushterov

Директорът на Circle призовава за глобални стандарти, тъй като стабилните монети набират популярност

Circle, която стои зад USDC, е оптимистично настроена по отношение на масовото приемане на стабилните монети като ключов компонент на дигиталните финанси.

16.09.2024 9:00 2мин. четене Alexander Zdravkov

Конгресмен представи нов законопроект за опростяване на крипто правилата в САЩ

Конгресменът от Тенеси Джон Роуз представи законодателен акт, наречен „BRIDGE Digital Assets Act“, който има за цел да преработи регулаторната рамка на САЩ за криптовалутите.

15.09.2024 16:00 2мин. четене Kosta Gushterov

Подкрепете CryptoDNES

QR код към биткойн адреса:

QR код към биткойн адреса:

Все още няма коментари!

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.